„Chcę spełniać swoje marzenia. Dziękuję kibicom” [WIDEO]

0
Jakub Garbacz nie jest już koszykarzem Arged BM Slam Stali. MVP Finałów wykorzystał klauzulę w nowym kontrakcie, która pozwalała mu odejść do innego klubu. Reprezentant Polski wybrał ofertę z Bundesligi i i od nowego sezonu będzie zawodnikiem Mitteldeutscher BC. - Szukam nowych wyzwań, podążam za swoimi marzeniami. Zawsze chciałem spróbować swoich sił w mocniejszej lidze. To była trudna decyzja, ale czas, żeby pójść dalej - mówi w rozmowie z Telewizją Proart Jakub Garbacz.

Wszystkie rzeczy związane z Kubą Garbaczem, jego kontraktem oraz klauzulą są na etapie finalizacji. Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy go w składzie Stali w nowym sezonie. Mieliśmy to z tyłu głowy, wiedzieliśmy, że taka sytuacja może się wydarzyć. Jakub miał możliwość odejścia do drużyny zagranicznej w momencie, kiedy ten klub wpłaci na nasze konto ustaloną kwotę odstępnego – tłumaczy prezes klubu Bartosz Karasiński.

Wielkie podziękowania dla Kuby za te dwa lata, a przede wszystkim za miniony sezon. Był częścią mistrzowskiego składu i tego, że tak świetnie graliśmy w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Życzymy mu wszystkiego najlepszego. Powiedziałem mu, że drzwi do Ostrowa Wielkopolskiego i naszego klubu ma zawsze otwarte. Szukamy zawodnika, który wejdzie w buty Kuby, a kto wie, może będzie jeszcze lepszym uzupełnieniem. Takie jest życie, taki jest ten biznes, trzeba sobie z tym radzić – dodaje prezes Karasiński.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick