Centra wygrywa ligę. Zagra w barażach o awans

2
Wczoraj poznaliśmy zwycięzcę tegorocznych rozgrywek w grupie południowej IV ligi. W przedostatniej kolejce 1 miejsce zapewnił sobie zespół ostrowskiej Centry, który na wyjeździe pokonał Obrę Kościan 3:0. Bramki dla ostrowskiej drużyny zdobywali: Marcin Kucharski, Dawid Kuczyński i Michał Kucharski. Tymczasem w Ostrowie zespół Ostrovii w dramatycznych okolicznościach zdobył komplet punktów w meczu z PKS-em Racot. Biało-czerwoni zdobyli zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. Autorem bramki był Grzegorz Wachowiak.

Ostrovia swój wczorajszy mecz rozegrała wyjątkowo na stadionie przy Kusocińskiego, bowiem o tej samej porze na Stadionie Miejskim odbywały się zawody żużlowe. Do przerwy gospodarze nie mieli dobrych nastrojów. PKS objął prowadzenie w 17 minucie, natomiast w 37 podwyższył na 2:0. Autorem tych goli był Bartosz Pudlicki. Przed przerwą kontaktowe trafienie dla ostrowian zanotował Damian Izydorski. W II połowie zespół Marcina Kałuży starał się odmienić losy meczu. W 75 minucie do wyrównania doprowadził Paweł Zadka. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie. Dośrodkowanie Mateusza Ziemiańskiego na gola zamienił Grzegorz Wachowiak.

W grupie południowej po zwycięstwo sięgnie ostrowska Centra, która na kolejkę przed końcem ma w dorobku 58 punktów i o pięć wyprzedza jedenastkę Ostrovii. Centra zagra w barażach o III ligę. Rywalem będzie zwycięzca grupy północnej, czyli ktoś z dwójki: Lubuszanin Trzcianka, lub Warta Międzychód. Na kolejkę przed zakończeniem Lubuszanin ma dwa punkty więcej od Warty.