Centra pokonuje Jarotę w dreszczowcu. Pogoń Nowe Skalmierzyce odpada po karnych

Grad goli mogli oglądać kibice na boiskach w naszym regionie, a to za sprawą meczów 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Za nami pierwsze mecze i pierwsze rozstrzygnięcia. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie Jaroty Jarocin z Centrą Ostrów Wielkopolski. Ostrowski klub, choć grał na wyjeździe, był gospodarzem tego meczu i okazał się mało gościnny.

Podopieczni Mariusza Posadzego pokonali JKS 4:3 po golach: Miłosza Nowickiego (4.), Jakuba Michalskiego (39.) i Szymona Strączkowskiego (51., 59.). Dla Jaroty strzelali: Krzysztof Bartoszak (44., 77 i Sebastian Golak (61.).

CZYTAJ: BM Slam Stal – Arka 2:0. Mocne wejście Ryżka [WIDEO]

Centra bardzo szybko wyszła na prowadzenie, ale to Jarota dłużej utrzymywał się przy piłce. Częściej podchodził też pod bramkę rywala. Nic to jednak nie dawało. Tuż przed przerwą drugiego gola strzeliła ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego, ale w ostatnich sekundach bramkę kontaktową zdobył JKS.

Wydawało się, że po przerwie podopieczni Piotra Garbarka będą chcieli szybko odrobić straty, ale jak nie weszli w pierwszą część spotkania, tak nie weszli i w drugą, szybko tracąc kolejnego gola. A właściwie dwa, bo w odstępie ośmiu minut dwukrotnie trafił Szymon Strączkowski. Dwie minuty później odpowiedział jarociński zespół, a dokładnie Sebastian Golak. W 77. minucie swoją drugą bramkę dołożył wracający po pięciu latach do Jaroty Krzysztof Bartoszak. Ten zawodnik miał też piłkę meczową w końcówce spotkania, ale ani on, ani koledzy z drużyny nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Centra Ostrów Wielkopolski awansuje dalej. Jarota kończy pucharową przygodę jeszcze przed startem rundy wiosennej III ligi, grupy II.

Kolejny grad goli miał miejsce w Nowych Skalmierzycach, gdzie tamtejsza Pogoń przegrała po rzutach karnych z Nielbą Wągrowiec 6:7. Nie można jednak odmówić walki jednej z najlepszych drużyn IV ligi. Także LKS Gołuchów kończy pucharową rywalizację przegrywając na boisku w Pleszewie z Sokołem Kleczew 0:2. Polonia Leszno tymczasem, która miała zagrać 7 marca z Pogonią Lwówek, wygra walkowerem, bo rywale wycofują się z rozgrywek.

Wyniki meczów 1/16 finału

LKS Gołuchów – Sokół Kleczew 0:2
Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 4:3
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Nielba Wągrowiec 0:0 (6:7 po karnych)
Lubuszanin Trzcianka – Polonia Środa Wlkp.
Pogoń Lwówek – Polonia Leszno 0:3 (walkower – gospodarze wycofali się z rozgrywek)