Centra pewnie wygrywa na inaugurację sezonu. Podsumowujemy pierwszą kolejkę nowego sezonu

0
Zwycięstwem Centry Ostrów Wielkopolski 3:1 nad KKS-em II Kalisz zakończył się mecz inaugurujący sezon 2021/22 wielkopolskiej IV ligi. Drużyna prowadzona przez Michała Kosińskiego szybko wyszła na prowadzenie i nie dała sobie go wydrzeć do końca spotkania. Na wlkp24.info podsumowujemy początek sezonu w poszczególnych ligach.

Centra Ostrów Wielkopolski pokonała na inaugurację sezonu 2021/22 wielkopolskiej IV ligi rezerwy KKS-u Kalisz 3:1 i została samodzielnym liderem rozgrywek. Mecz jednak nie należał do łatwych, a ostrowski zespół musiał wylać sporo potu, aby zdobyć trzy punkty.

Początek spotkania układał się po myśli Centry, która już w 11. minucie wyszła na prowadzenie po golu Jakuba Michalskiego. Nie minęło pół godziny gry, a drugą bramkę dla gospodarzy dołożył Michał Kucharski (25. minuta). Pewne prowadzenie do przerwy pozwalało z optymizmem patrzeć na drugą część spotkania.

Po zmianie stron goście częściej dochodzili do głosu, starając się strzelić gola kontaktowego. Długo ta sztuka się nie udawała. Aż do 84. minuty, kiedy do siatki trafił Marcel Karolak. Drugi zespół KKS-u chciał pójść za ciosem i doprowadzić do wyrównania, ale Centra szybko rozwiała wątpliwości i chwilę później Marek Motylewski podwyższył na 3:1 ustalając tym samym wynik spotkania.

Mimo zwycięstwa, które cieszy, piłkarze Centry mogą mieć trochę pretensji do siebie, że wynik nie był zdecydowanie wyższy. Okazji ku temu było co najmniej kilka i to stuprocentowych. Tym razem padły jednak trzy bramki po stronie gospodarzy.

Centra Ostrów Wielkopolski – KKS II Kalisz 3:1 (2:0)

1:0 – Jakub Michalski (11.)
2:0 – Michał Kucharski (25.)
2:1 – Marcel Karolak (84.)
3:1 – Marek Motylewski (86.)

W miniony weekend rywalizację w nowym sezonie rozpoczęły niemal wszystkie zespoły w wielkopolskiej IV lidze. W pozostałych meczach LKS Gołuchów zremisował 1:1 z Koroną Piaski, a Polonia Marcinki Kępno pokonała Victorię Ostrzeszów 2:0. Do rozegrania w ramach tej kolejki pozostał jeszcze mecz Huraganu Pobiedziska z Victorią Września.

Start II ligi i punkt KKS-u

Drugi sezon w II lidze rozpoczął także zespół KKS-u Kalisz. Podopieczni Ryszarda Wieczorka zremisowali u siebie z Olimpią Elbląg 2:2 po golach Mateusza Wysokińskiego i Mateusza Majewskiego. Zespół KKS-u przegrywał aż do 88. minuty. Wtedy padł gol kontaktowy. Drużyna z Kalisza miała nawet szansę na zwycięstwo, ale nie wykorzystała jej.

Mecz zakończył się więc podziałem punktów, po którym kaliski zespół zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Kiedy ruszy III liga?

Inaugurację rozgrywek III-ligowych, które od tego sezonu podlegają pod Polski Związek Piłki Nożnej, zaplanowano na najbliższy weekend 7-8 sierpnia. Na tym szczeblu rozgrywek w najbliższym sezonie wystąpią dwie drużyny z naszego regionu: Jarota Jarocin oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce.