Centra, jak Ostrovia także zagra w Jarocinie? Wstyd dla Ostrowa

1
W najbliższą sobotę, 24 marca piłkarze trzecioligowej Centry Ostrów Wlkp. mają zagrać pierwszy tej wiosny mecz u siebie. Za podopiecznymi trenera Mariusza Posadzego dwa spotkania wyjazdowe. W sobotę Centra zmierzy się z KP Starogard Gdański. Jest przesądzone, że to spotkanie nie odbędzie się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Ostrowie. Murawa na tym obiekcie, przy obecnej pogodzie, nie nadaje się do gry. Ostrowski klub nie chce przekładać meczu. Działacze Centry rozważają grę na sztucznym boisku w Jarocinie, gdzie w sobotę zagrała czwartoligowa Ostrovia. Wszystko wskazuje też na to, że i najbliższy mecz z Białym Orłem Koźmin ostrowianie rozegrają w Jarocinie.

Na ten moment nie ma żadnych szans, żeby płyta boiska w Ostrowie na stadionie przy ulicy Kusocińskiego nadawała się do gry. Nawet znaczna poprawa warunków atmosferycznych w najbliższych dniach tego nie zmieni.

Centra ma więc dwa rozwiązania. Odwołać mecz i jednocześnie przenieść go na inny termin, albo zagrać w Jarocinie na sztucznej murawie. Można byłoby jeszcze pomyśleć o wynajęciu stadionu miejskiego w Kaliszu, gdzie jest murawa podgrzewana. To jednak raczej niemożliwe, bowiem koszt organizacji ligowego spotkania w Kaliszu to wydatek kilku, lub nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W tej sytuacji pozostaje sztuczne boisko w Jarocinie. Pytanie, czy będzie dostępne. Na najbliższą sobotę na godzinę 15.30 zaplanowano tam derby regionu, czyli mecz Jaroty z KKS-em Kalisz. Jednocześnie w sobotę rozpoczynają się mistrzostwa Europy w rugby do lat 18. Mecze odbywają się na bocznym boisku przy ulicy Maratońskiej, ale sztuczne boisko jest treningowym dla zespołów rywalizujących w europejskich championacie.

W Jarocinie zagrali już piłkarze Ostrovii 1909, którzy w sobotę pokonali tam PKS Racot 6:0. No i biało-czerwoni także swój kolejny mecz mają zagrać na tym obiekcie. W sobotę, 24 marca rywalem Ostrovii w Ostrowie Wlkp. powinien być Biały Orzeł Koźmin. Murawa na Stadionie Miejskim nie nadaje się jednak do gry. Sternicy Ostrovii chcą więc zagrać w Jarocinie. Biały Orzeł już wyraził zgodę na zmianę boiska. Teraz trzeba znaleźć odpowiednią godzinę. Wszystko wskazuje na to, że będzie to niedziela około godziny 18.

Warto jeszcze powiedzieć, że do tej pory, w latach poprzednich, to zespoły piłkarskie z regionu przyjeżdżały do Ostrowa Wlkp. w trakcie okresu zimowego, korzystając ze sztucznego boiska przy ulicy Krotoszyńskiej. Po kilku latach eksploatacji teraz znajduje się w kiepskim stanie. Pojawił się więc pomysł renowacji tej płyty. Wstępne wyliczenia mówią o kosztach na poziomie około 800, 900 tysięcy złotych. Wynajęcie boiska w Jarocinie to kosz rzędu 1200 złotych.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick