DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Centra gościnnie gospodarzem. Derby Ostrowa na remis [WIDEO]

Piłkarskie derby Ostrowa Wielkopolskiego na remis. Centra – Ostrovia 1:1 po wyrównanym spotkaniu, które miało wyjątkową oprawę. Po końcowym gwizdku – jedni odetchnęli z ulgą, że to finisz sezonu, drudzy cieszyli się doskonałej drugiej rundy, która pozwoliła wyprzedzić w tabeli lokalnego rywala. Teraz czas przemyśleń i podejmowania trudnych decyzji.

KP Centra 1946 – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:1 (1:0)
1:0 Szymon Strączkowski (14’)
1:1 Konrad Rusek (50’ )

Wszyscy piłkarscy kibice, którzy wybrali derbowy mecz zamiast oglądania z wysokości kanapy kolejnego spotkania Euro 2024 nie mogli być rozczarowani. Co niektórzy mogli być jednak zdezorientowani. Jesteśmy na Stadionie Miejskim, na trybunach przewaga biało-czerwonych koszulek, kto tu jest w końcu gospodarzem? A gospodarzem była Centra, ponieważ niemal przez cały sezon boryka się z problemami infrastrukturalnymi. Brak własnego boiska, które jest modernizowane, brak bazy treningowej, więc drugi raz w sezonie zagrała na stadionie Ostrovii.

To jednak nie przeszkodziło w stworzeniu ciekawego widowiska. W pierwszej połowie to jednak Centra grała jak gospodarz, stwarzała więcej podbramkowych sytuacji. Pytanie tylko czy schodziłaby na przerwę prowadząc, gdyby nie fatalny błąd golkipera Ostrovii w czternastej minucie, po którym piłkę do bramki skierował Szymon Strączkowski. W 50 minucie w idealnym miejscu na boisku znalazł się Konrad Rusek, który przewidział gdzie odbije się piłka po strzale Mikołaja Marciniaka.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz