Centra bez licencji? Warunki, jak w czasach komunizmu

15
O fatalnym stanie infrastruktury sportowej w Ostrowie Wielkopolskim napisano już wiele. Można byłoby z tego wszystkiego stworzyć książkę. Zmian na lepsze jednak nie widać. Przeciwnie. Mamy ciąg dalszy. Koszykarzom BM Slam Stal, którzy zostali niedawno wicemistrzami Polski, grozi wycofanie z ligi z powodu braku odpowiedniej hali. Problemy ma także ostrowska Centra, która korzysta z obiektów przy Kusocińskiego. - Zastanawiamy się, czy jest sens naszej dalszej pracy - mówi prezes Grzegorz Muss.

Od kilku dobrych lat zespół seniorów ostrowskiej Centry korzysta z boiska przy Kusocińskiego. – O płytę dbamy sami. To kosztuje sporo, ale nie mamy wyjścia – mówi szef ostrowskiego klubu, który do tej pory korzystał z pomieszczeń socjalnych, będących częścią hali dużej, lub małej przy Kusocińskiego. – W III graliśmy mając tymczasową licencję. Pomieszczenia socjalne są w opłakanym stanie, jak w epoce komunizmu. Zawodnicy idąc na boisko przechodząc przez plac budowy, a przecież nie wiadomo, co będzie za kilka tygodni, lub kilka miesięcy. Przecież również dobrze delegat już teraz mógł nie zezwolić na rozgrywanie meczu. My działamy w klubie społecznie. Zastanawiamy się, czy jest dalszy sens tej działalności w tak opłakanych warunkach.Teraz spadliśmy z III ligi. Moglibyśmy planować powrót do niej w kolejnym sezonie, ale przecież nikt już nie wyrazi zgody na grę w tak strasznych warunkach. Może też być tak, że zostaniemy bez szatni i pomieszczeń socjalnych, co doprowadzi do wycofania z rozgrywek – mówi nam Grzegorz Muss. Pełna rozmowa w materiale video.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

  1. Centra… To milicyjny wiejski klub.. Nigdy nie mieli swojego obiektu. Dlaczego więc płacz? Wybudujcie sobie stadion boisko.. Skąd nagle w nazwie Ostrów skoro zawsze był to klub z zacharzewa..

    • Oczywiście. Ta Pani jak mówisz winna jest za wszystko co złe w Ostrowie, powiecie, województwie, kraju i całym świecie. Weź puknij się w głowę.

  2. No chyba zartujesz, że Stal jest winna temu, że Centra spadła do II ligi i nie ma gdzie grac. Pani Klimek mogła w 2015 roku odkupić obiekty tak jak to zrobił BM SLAM i dzisiaj byłoby juz po remoncie. Nikogo dzisiaj nie stac na utrzymanie takiego obiektu. Takie obiekty może utrzymac tylko miasto.

  3. Dawno powinno byc to zalatwione, teraz wszyscy na Prezydent, a wczesniej nie bylo wladzy w Ostrowie? Mozemy sie tylko domyslic co wtedy robili, a teraz najprosciej jest krytykowac i wszystkich obwiniac.

  4. Tak już powinniście zrobić dawno. W tym mieście tylko Ostrovia klub z tradycjami ma szansę ściągnąć sponsorów i ludzi na stadion tak że im wcześniej tym lepiej dla piłki nożnej .

    • Srovia chyba, człowieku obudz się! Wstyd ta Srovia nawet 4 ligi nie potrafią wygrać

  5. Kiedyś była Stal jak grałem teraz powinien być jeden mocny klub piłkarski grający co najmniej w2 lidze Ostrów jest nato stać i kibiców by było teraz jest co kot napłakał i skąd mają pieniądze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick