Cenne zwycięstwo juniorów BM Slam Stali i szansa na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski

4
Fot. BM Slam Stal
Cenne zwycięstwo odnieśli w Kołobrzegu młodzi koszykarze BM Slam Stali, którzy z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach strefowych. Po sobotnim triumfie żółto-niebiescy szykują się na rewanżowe mecze, które zostaną rozegrane w dniach 13-15 marca w Ostrowie Wielkopolskim.

Trwa walka juniorów BM Slam Stali w rozgrywkach strefowych o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Podopieczni Kaspra Smektały wywalczyli już wicemistrzostwo Wielkopolski. W sobotę odnieśli zwycięstwo w Kołobrzegu, co jest dobrym prognostykiem przed rewanżowymi meczami zaplanowanymi na dni 13-15 marca w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Patryk Wykrota z brązem seniorów i złotem U-23, Natalia Benedykcińska ze złotem U-23!

W piątek młodzież BM Slam Stali przegrała rywalizację z Wilkami Morskimi w Szczecinie 60:61. Zacięte i wyrównane spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w końcówce. O wygranej zadecydował łut szczęścia, co potwierdza wynik. Dzień później podopiecznych Kaspra Smektały czekał mecz w Kołobrzegu z Energą Kotwica. Rywalizacja od początku układała się po myśli ostrowskiej drużyny, która narzuciła rywalom swój styl i przeważała do samego końca. Wynik 70:53 dla Stalówki mówi sam za siebie.

Ostatni nadmorski wyjazd do starcie w Stargardzie Szczecińskim z PGE Spójnią. Spotkanie nie należało do łatwych. Rywale byli bardzo wymagający, a próby wywalczenia zwycięstwa wiele kosztowały ostrowską drużynę. Ostatecznie jednak żółto-niebiescy musieli uznać wyższość rywali, którzy zwyciężyli 87:64.

Choć bilans wyjazdu juniorów to zwycięstwo i dwie przegrane, w klubie mają powody do radości, bo już ta wygrana nad Energą Kotwica – jak mówią – przybliża zespół do awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Ostatnia wygrana powiększa dorobek punktowy zespołu w rozgrywkach strefowych i sprawia, że rezerwy BM Slam Stali z trzema zwycięstwami i czterema porażkami meldują się na czwartym miejscu. Prowadzi Biofarm Basket Junior Poznań (komplet zwycięstw – siedem) przed PGE Spójnią i Wilkami Morskimi. Czwarte miejsce jest ostatnim premiowanym do awansu do kolejnej rundy zmagań.

Rewanżowe mecze juniorów w ramach strefy zostały zaplanowane w Ostrowie Wielkopolskim na weekend 13-15 marca. Będą rozegrane w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11.

Fot. BM Slam Stal
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick