Urzędnik z zarzutami. Sprawa jest związana z jednym z przetargów

0
Dwa zarzuty usłyszał jeden z jarocińskich urzędników. Jak informuje prokuratura, sprawa dotyczy postępowania przetargowego z grudnia 2018 roku.

Prokuratura nie przestaje interesować się jarocińskim urzędem. W pierwszej połowie grudnia 2020 roku informowaliśmy o postawieniu zarzutów sześciu pracownikom Urzędu Miejskiego w Jarocinie w związku z przetargiem dotyczącym sprzedaży jednej z gminnych działek. Miało to miejsce w maju 2019 roku.

CZYTAJ TEŻ: Ktoś zniszczył tablicę upamiętniającą śp. Pawła Adamowicza przy urzędzie

Z końcem stycznia 2021 roku zakończyło się postępowanie przygotowawcze przeciwko jarocińskiemu urzędnikowi zatrudnionemu w tamtejszym urzędzie miejskim. Do Sądu Rejonowego w Jarocinie skierowano akt oskarżenia, którym objęto dwa zachowania. – Dotyczyły one złożenia fałszywego oświadczenia w ramach organizowanego przez gminę Jarocin postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia publicznego oraz niedopełnienie obowiązków służbowych wynikających z ustawy Prawo zamówień publicznych, polegające na zaniechaniu, pomimo istnienia ku temu przesłanek, złożenia oświadczenia o wyłączeniu od wykonywania czynności w postępowaniu przetargowym – mówi portalowi wlkp24.info Marcin Kubiak, prokurator Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreśla prokurator, do zdarzeń doszło w trzeciej dekadzie grudnia 2018 roku. Pierwszy z zarzutów zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, a drugi karą pozbawienia wolności do lat 3.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick