Były trener Jaroty szkoleniowcem w reprezentacji Polski?

0
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym trenerem reprezentacji zostanie Jerzy Brzęczek. To były kadrowicz. To także uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, w których polska kadra pod wodzą Janusza Wójcika zdobyła wicemistrzostwo olimpijskie. Zaufanym współpracownikiem Jerzego Brzęczka jest były trener Jaroty Jarocin Tomasz Mazurkiewicz. Możliwe więc, że były opiekun JKS-u znajdzie się w sztabie kadry narodowej.

Liczący sobie dzisiaj 49 lat, Tomasz Mazurkiewicz był trenerem Jaroty Jarocin na drugoligowych boiskach. Pracę rozpoczynał w styczniu 2012 roku. Szkoleniowcem JKS-u był jednak przez krótki okres. W połowie kwietnia 2012, po słabym początku wiosny, pożegnał się z zajmowanym stanowiskiem.

Później pracował w Sokole Kleczew, natomiast od 2014 roku współpracuje z Jerzym Brzęczkiem, który właśnie dzisiaj został oficjalnie przedstawiony, jako trener reprezentacji Polski. Duet BrzęczekMazurkiewicz pracował najpierw Lechii Gdańsk w sezonie 2014/2015. Następnie przez dwa sezony szkoleniowcy prowadzili pierwszoligowy zespół GKS-u Katowice, tymczasem w minionych rozgrywkach Brzęczek i Mazurkiewicz z powodzeniem prowadzili Wisłę Płock, która wywalczyła wysokie piąte miejsce w ekstraklasie.

Tomasz Mazurkiewicz to zaufany współpracownik Jerzego Brzęczka. Można się spodziewać, że teraz były opiekun Jaroty Jarocin, zostanie asystentem Brzęczka w drużynie narodowej.

Zdjęcia: internet, wisłapłock

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick