Były burmistrz Ostrzeszowa sekretarzem gminy Kobyla Góra

5
Mariusz Witek - były burmistrz Ostrzeszowa został wybrany na sekretarza gminy Kobyla Góra. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie w poniedziałek 1 kwietnia.

Na stanowisko sekretarza gminy Kobyla Góra zgłosiły się dwie osoby: były sekretarz Doruchowa Tomasz Bugaryn i były burmistrz Ostrzeszowa Mariusz Witek. Ostatecznie do konkursu przystąpił tylko Witek, ponieważ na dzień przed rozmową kwalifikacyjną Tomasz Bugaryn zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko. Funkcję sekretarza pełniła w naszym urzędzie przez ostatnie pół roku pani Renata Świeściak, dawna zastępczyni burmistrza Wieruszowa. Chcieliśmy przedłużyć z nią umowę, ale pani sekretarz podjęła decyzję o rezygnacji. Dlatego byliśmy zmuszeni ogłosić konkurs wyjaśnia Wiesław Berski, wójt Kobylej Góry. – Pan Witek to bardzo doświadczona osoba i mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało dodaje.

Mariusz Witek był burmistrzem Ostrzeszowa w latach 2010-2018. W jesiennych wyborach samorządowych przegrał z Patrykiem Jędrowiakiem, który w pierwszej turze wyprzedził go o 1094 głosy. W drugiej turze Witek zdobył 4227 głosów, a Jędrowiak 5661. Były włodarz Ostrzeszowa od początku 2019 roku piastował funkcję dyrektora biura w Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupie Działania. Na tym stanowisku pracował trzy miesiące.

Zobacz przedwyborczą debatę kandydatów na burmistrza Ostrzeszowa

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Dobry fachowiec i człowiek. Szkoda, że nie w Ostrzeszowie. Kobyla Góra zyskała wszechstronnie przygotowanego samorządowca z którego doświadczenia może korzystać cała gmina.

  2. Dobry wybór ! Kobyla Góra zyskała wszechstronnie przygotowanego fachowca z którego do świadczenia może korzystać cała Gmina ! Niestety Ostrzeszów stracił !!! Widzę, że w Kobylej Górze myślą przyszłościowo a Ostrzeszów stanął w miejscu !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick