Byli „po cywilnemu”. Strażacy z regionu ratowali poszkodowanych w wypadku na DK11 [ZDJĘCIA]

2
Fot. OSP Nowe Miasto nad Wartą
Strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Ostrzeszowa i Pleszewa ślubowali udzielać pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował. Nie będąc na służbie byli świadkami wypadku na drodze krajowej nr 11 pomiędzy miejscowościami Klęka i Wolica Pusta. Natychmiast udzielili poszkodowanym pomocy korzystając z prywatnych apteczek samochodowych.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina, Pleszewa i Ostrzeszowa wracali z Poznania z walnego zgromadzenia delegatów „Solidarności”. Byli świadkami wypadku na DK11, w którym udział brały dwa samochody osobowe oraz ciężarówka. Natychmiast zatrzymali się i udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, używając tego, co mieli pod ręką, czyli m.in. samochodowych apteczek. – Podzieliliśmy się na dwie grupy ze względu na to, że były dwie osoby poszkodowane. Odłączyliśmy akumulatory samochodowe, udzieliliśmy pomocy mężczyźnie, który miał rany głowy i szyi. W drugim aucie była kobieta, która miała złamanie nogi oraz otwarte złamanie ręki. Udzieliliśmy jej wsparcia psychicznego, a po dojeździe na miejsce strażaków oraz pogotowia usztywniliśmy złamane kończyny – powiedział w rozmowie z redakcją wlkp24.info mł. kpt. Bogumił Goździk, jeden ze strażaków będących na miejscu.

Strażacy ani trochę nie czują się bohaterami. Mówią, że robili to, co do nich należało. – Kierowała nami chęć pomocy, a przede wszystkim obowiązek. Ślubowaliśmy to przecież przy wstąpieniu do straży pożarnej – dodaje mł. kpt. Goździk.

ZDJĘCIA (AUTORSTWA DH. TOMASZA I DH. MIKOŁAJA) POCHODZĄ Z FANPAGE’A OSP NOWE MIASTO NAD WARTĄ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick