Byli pijani, spowodowali kolizję – kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

0
Fot. Facebook/KPP Jarocin
Ponad dwa promile miał każdy z trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z Pleszewa i Jarocina. Dwóch z nich spowodowało kolizję na terenie powiatu pleszewskiego. Każdemu z pijanych kierowców grozi teraz kara grzywny lub nawet pozbawienia wolności.

Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Chocz, który będąc pod wpływem alkoholu kierował rowerem. Uderzył on jednośladem w zaparkowany na poboczu samochód. –  Jak się okazało, rowerzysta znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał 2,7 promila – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie.

Policjanci zatrzymali także kierowcę, który prowadząc samochód pod wpływem alkoholu doprowadził do zderzenia. Nie zachował on bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu. – 34-letni mieszkaniec gminy Gizałki, miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed sądem – dodaje asp. Kołaska.

CZYTAJ TAKŻE: Zranił się piłą łańcuchową. Do szpitala pojechał radiowozem

Zatrzymania dokonali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Tu uniemożliwiono mężczyźnie dalszą jazdę motorowerem. – A wszystko tylko dlatego, że zamiast pomyśleć, dojechać do domu i wypić alkohol, 44-letni mężczyzna zmienił kolejność działania. Spożył, wsiadł na swój pojazd i usiłował jechać. Na szczęście jego, daleko dobiegający od prostego, tor jazdy ktoś zauważył i zadzwonił na nr alarmowy 112. Chwilę później na miejscu zjawiła się Policja i sprawdziła stan trzeźwości motorowerzysty. Wynik – 1,92 promila – mówi asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Mężczyzna przez następne trzy lata nie będzie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych. Dodatkowo jego sprawa trafi do sądu i grozi mu nawet do dwóch lat więzienia. Oprócz tego mężczyzna będzie musiał wpłacić kwotę do 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick