DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Byli pijani i pod wpływem narkotyków. Są już w rękach policji

Do jednego z zatrzymań doszło na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci postanowili skontrolować kierowcę audi. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego ma w organizmie dwa promile alkoholu. Kierowcę zatrzymano, a samochód oddano w ręce znajomej 23-latka, która siedziała na miejscu pasażera. Okazało się, że mundurowi tego samego dnia zatrzymali do kontroli ten sam samochód. – Ku zaskoczeniu policjantów kierowała nim 21-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego, której wcześniej przekazano pojazd. Kobieta w momencie zatrzymania również znajdowała się pod wpływem alkoholu. Kontrola jej stanu trzeźwości wykazała niespełna promil alkoholu w wydychanym powietrzu – podaje Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy. Pojazd odholowano, a kobieta została oddana do dyspozycji prokuratora.

To nie koniec zatrzymań, bo kolejnego pijanego kierowcę zatrzymano na terenie powiatu pleszewskiego, a konkretnie w miejscowości Bogusław. – Za kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec powiatu tureckiego. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 3 promile – mówi asp. Monika Kołaska, rzeczniczka pleszewskiej policji.

Trzech mężczyzn zatrzymano na terenie powiatu kępińskiego. Pierwszy z nich, Ukrainiec miał w organizmie prawie promil alkoholu. Kolejny zatrzymany miał już dwa promile. W ręce mundurowych wpadł także 49-letni mieszkaniec gminy Perzów. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu. – Wszyscy kierujący zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Stracili swoje uprawnienia i teraz przed Sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo – informuje sierż. Rafał Stramowski z kępińskiej komendy.

Za kierownicę zdecydowali się także wsiąść 25-latek oraz 30-latek. Nie byli oni pijani, a pod wpływem narkotyków. Pierwszy z nich, czyli 25-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego został zatrzymany w Bralinie w środku nocy. – Jak się okazało podczas wykonywania czynności służbowych przez naszych funkcjonariuszy, mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Turku zakazu prowadzenia pojazdów, jednocześnie znajdując się w stanie po użyciu środków odurzających. Podczas wykonywania dalszych czynności służbowych policjanci ujawnili przy mężczyźnie pojemnik z zawartością marihuany o wadze 4,50 grama – dodaje sierż. Stramowski. Kolejnego z kierowców zatrzymano w Baranowie. 25-latek kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i zostali zatrzymani.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz