DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Byli pijani. 5-miesięczne dziecko nie żyje. Usłyszeli zarzuty, są też wyniki sekcji

Wracamy do tematu śmierci 5-miesięcznego dziecka, do której doszło w miniony weekend. Osoby opiekujące się maleństwem usłyszały zarzuty.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu prowadzi postępowanie ws. śmierci 5-miesięcznego dziecka. Zwłoki ujawniono w sobotę, 16 września w jednym z kaliskich mieszkań. Opiekunowie zostali zatrzymani. – Prokurator postawił zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo dwojgu mieszkańcom Kalisza: 43-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie. Dotyczył on tego, że 16 września, będąc osobami, na których ciążył obowiązek opieki nad małoletnim, narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez to, że będąc w stanie znacznej nietrzeźwości sprawowały opiekę nad małoletnim nie zachowując należytej pieczy i ostrożności, co w efekcie uniemożliwiło podjęcie stosownej reakcji na utratę funkcji życiowych przez małoletniego i skutkowało jego śmiercią – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po tym jak na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej, zdecydowano o wykonaniu sekcji zwłok 5-miesięcznego dziecka. Badania wykonano w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. – Nie ustalono, aby biegła stwierdziła jakiekolwiek obrażenia potwierdzające udział osób trzecich. Tym niemniej zlecone zostały dalsze badania histopatologiczne – dodaje.

Trwa oczekiwanie na ich wyniki.

Jak ustaliła prokuratura, 43-latka i 40-latek znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mieli ponad 2 i 1,6 promila w wydychanym powietrzu. – Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do stawianych im zarzutów. Zastosowano wobec nich dozór policji. Postępowanie jest na wstępnym etapie – wyjaśnia rzecznik prokuratury.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz