Był tak pijany, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat

3
zdjęcie poglądowe
Policjanci z regionu zatrzymali kolejnych pijanych kierowców. Jednemu z nich, 45-latkowi pobrano krew do badań na obecność alkoholu. Kierowca był tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Będąc w takim stanie wsiadł za kierownicę samochodu i doprowadził do zdarzenia drogowego. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale kierowcę czekają bardzo poważne konsekwencje.

45-latka zatrzymano, ponieważ doprowadził on do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Marii Konopnickiej i Ostrowskiej w Kaliszu. Okazało się, że 45-letni kierowca volkswagena nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, czym doprowadził do zderzania z peugeotem, za kierownicą którego siedziała 43-letnia kaliszanka. Na szczęście żaden z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

45-latek okazał się być kompletnie pijany. Nie był on w stanie dmuchnąć w alkomat, dlatego została od niego pobrana krew do badań na obecność alkoholu w organizmie. Zabrano mu także prawo jazdy. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Kolejne prawa jazdy zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy policji w Ostrzeszowie. 46-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. – W miejscowości Rojów, wykonujący czynności służbowe kurator, zawiadomił o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, tj. kierowania pojazdem w pod wpływem alkoholu, przez dozorowanego – asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Z kolei blisko 2,5 promila „wydmuchał” 23-letni obywatel Mołdawii. – Dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znajdującym się w rowie pojeździe. Funkcjonariusze w toku podjętych czynności ustalił, że 23-letni obywatel Mołdawii, w miejscowości Palaty, kierując samochodem osobowym marki VW znajdując się w stanie nietrzeźwości, zjechał na pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu – dodaje asp. Hańdziuk.

23-latek został zatrzymany i doprowadzony do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych w ostrzeszowskiej komendzie. Tam musiał wytrzeźwieć, a następnie został oddany do dyspozycji prokuratora.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick