Był pijany, a w aucie miał narkotyki. 20-latek dachował osobówką

1
Fot. OSP Zduny
Do groźnego zdarzenia doszło na trasie Krotoszyn Zduny. 20-letni kierowca będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy mostek, a następnie dachował. Okazało się, że młody mężczyzna oprócz promili w wydychanym powietrzu, był też najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia pracuje krotoszyńska policja. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagen Golfem 20-letni mieszkaniec Krotoszyna, będąc w stanie nietrzeźwości oraz prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie zjechał na pobocze, uderzył w mostek i dachował – informuje asp. Paweł Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

CZYTAJ TEŻ: Oni nie wiedzieli, gdzie się rozbili, u kolejnych znaleziono narkotyki. 16-latka wpadła z 42 tabletkami ekstazy

W wyniku zdarzenia 20-latek został ranny i trafił do szpitala. Zatrzymano mu prawo jazdy, a także pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas oględzin na miejscu zdarzenia, w pojeździe znaleziono narkotyki, a dokładnie kilka gramów kryształów ecstasy. Prowadzone są szczegółowe oględziny w celu jeszcze ujawnienia innych środków.

20-latek na pewno odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i posiadanie narkotyków. Wyniki badań krwi zdecydują o ewentualnym postawieniu mu dodatkowych zarzutów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 10
    1

    W takim przypadkach najlepszą karą dla takich osób jest ich śmierć na miejscu . Ktoś powie – brutalne ! Nie brutalne, takie życie. Równie dobrze mógł kogoś innego zabić. Nie ma przyzwolenia na takie rzeczy . Prawo w takich przypadkach jest zbyt pobłażliwe . Ktoś siada za kółko pod wpływem alkoholu, narkotyków itp ma postawiony zarzut usiłowania zabójstwa .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick