Był kompletnie pijany. Zatrzymali go świadkowie

1
3,5 promila alkoholu miał w organizmie 41-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, który w takim stanie wsiadł za kierownicę samochodu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie, którzy wezwali także policję. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu za to kara do dwóch lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Sylwestra po godzinie 18.00. Mundurowi odebrali zgłoszenie od 19-latka i 33-letniej kobiety, że na jednej z ulic miasta zatrzymali mężczyznę, który kompletnie pijany prowadził samochód. – Zgłaszający świadczyli, że kierujący osobowym renault podczas jazdy nie panował nad pojazdem i miał problem, aby poruszać się jednym pasem ruchu. Świadkowie jechali za kierowcą i uniemożliwili mu dalszą jazdę, a następnie poczekali na przyjazd mundurowych. Ujęty przez świadków mężczyzna został zatrzymany przez policjantów – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany, a badanie alkomatem wykazało 3,5 promila alkoholu. 41-latek odpowie za to przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy dwóch mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick