Był kompletnie pijany i kierował TIR-em. Zatrzymali go inni kierowcy

0
Miał prawie trzy promile alkoholu we krwi i jechał slalomem Szlakiem Bursztynowym. Na szczęście w porę zareagowali inni kierowcy i zatrzymali nieodpowiedzialnego mężczyznę, który trafił w ręce policji.

22- i 31-latek wykazali się obywatelską postawą kończąc nieodpowiedzialną szarżę pijanego kierowcy TIR-a. Mężczyzna miał w organizmie niemal trzy promie alkoholu, a mimo tego postanowił wsiąść do ciężarówki i ruszyć w drogę.

– Świadkowie jadąc za kierującym dafem, zauważyli, że ten nie zachowuje prawidłowego toru jazdy, najeżdżając na krawężniki. Mężczyźni natychmiast wykorzystali moment, kiedy kierowca jechał prawym pasem ruchu i wyprzedzili go. Zwolnili i tym samym zmusili kierowcę ciężarówki do zatrzymania pojazdu, uniemożliwiając mu jednocześnie dalszą jazdę – mówią funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci po przyjeździe na miejsce przebadali 52-latka, a wynik wskazał niemal trzy promile alkoholu. – Kierowca w takim stanie pokonał około 30 km. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat oraz utrata prawa jazdy na dłuższy okres o dodają.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick