Burze nie odpuszczają. Kolejne ostrzeżenie IMGW

2
Przez nasz kraj przetacza się front niosący za sobą burze, a także duże opady deszczu i silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało dziś kolejne ostrzeżenie dla naszego regionu.

Burze z gradem 
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo wielkopolskie
Ważność: od 2018-05-11 12:00:00 do 2018-05-12 00:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Najintensywniejsze zjawiska burzowe wystąpią na wschodzie województwa. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnych opadów do 50 mm.
Prawdopodobieństwo: 90%

Jak uchronić się przed burzą?

Jeżeli burza zastanie nas poza domem, należy jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, unikać przebywania pod drzewami, a jeśli znajdziemy się na otwartej przestrzeni, powinniśmy poszukać obniżenia terenu i tam się schować (najlepiej kucnąć). Powinniśmy zrobić wszystko, żebyśmy nie byli najwyższym punktem.

Jeżeli burza zastanie nas w domu, powinniśmy unikać korzystania z urządzeń elektrycznych, a najlepiej odłączyć je od sieci elektrycznej. Warto też mieć pod ręką latarkę, a jeśli zauważymy iskrzącą instalację elektryczną lub poczujemy swąd, powinniśmy natychmiast wyłączyć prąd i gaz oraz wezwać odpowiednie służby.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick