Burza nad regionem. Straż wezwana do ratusza [ZDJĘCIA]

1
Fot. Robert Jankowski
Strażacy odnotowują pierwsze interwencje po burzy, która przetoczyła się nad naszym regionem. Jeden z wyjazdów dotyczył ostrowskiego ratusza, w którym załączyła się czujka.

Zalane ulice i studzienki nieodbierające wody w momencie największych opadów deszczu to krajobraz wielu miejscowości w naszym regionie. W Ostrowie Wielkopolskim strażacy do tej pory interweniowali dwukrotnie. Najpierw dostali wezwanie z ratusza. – Najprawdopodobniej włączyła się czujka. Wysłaliśmy na miejsce dwa zastępy. Okazało się jednak, że nie ma żadnego zagrożenia – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Kolejne wezwanie dotyczyło kobiety, która zasłabła i potrzebowała pomocy. Zastęp dostał wezwany na ulicę Komuny Paryskiej.

– W Nowych Skalmierzycach ulewa dała się we znaki. Zalany jest parking w centrum miasta przy ul. Kaliskiej. Wybijała się woda ze studzienek, które są zamulone i zapchane przez piasek liście i gałęzie. Nikt się tym nie interesuje. Zalało też piwnice w jednej z kamienic i garaż – informuje nasz Internauta.

ZOBACZ TEŻ: Pożar w Nowych Skalmierzycach. Straż i policja na miejscu

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick