Nawałnice nad Wielkopolską. Największe od pięciu lat! [FOTO]

0
To była największa burza od blisko pięciu lat - tak uważają strażacy z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Do tej pory interweniowali ponad 130 razy.

Pozrywane dachy, linie energetyczne i połamane drzewa, utrudniające normalne funkcjonowanie. To dzień powszedni dla strażaków interweniujących w dniu nawałnicy.

Na chwilę obecną trwa usuwanie strat, które przyniosła ze sobą burza nad Wielkopolską. Trudno mówić o konkretach w sytuacji, kiedy walczy się z żywiołem, dlatego też linie straży pożarnej nie odpowiadają.

Ze wstępnych informacji wynika jednak, że mnóstwo ulic jest zalanych, z wielu posesji nawałnica zerwała dachy, a na ulicach leżą powalone drzewa. W całej Polsce życie straciły cztery osoby, a ponad 40 odniosło obrażenia na wskutek nawałnic.

Władze w miastach i wsiach całej Wielkopolski zwołują nadzwyczajne posiedzenia sztabu kryzysowego.

Potężna nawałnica nawiedziła również Kalisz. Nad jeziorem Szale podczas spotkania wędkarzy z regionu padał grad wielkości 2/3 cm, który zrywał liście z drzew . Zalew Szałe wyglądał jak wzburzone morze. Nie robiłem zdjęcia ze względu na swoje bezpieczeństwo – pisze nasz internauta.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick