– W tegorocznej edycji wprowadziliśmy zmianę w regulaminie polegającą na tym, że zgłoszone zadania do realizacji muszą być ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Ostrowa. Nie mogą być to zadania, które dotyczyć będą wybranej grupy osób – na przykład uczniów wyłącznie jednej szkoły – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Co zrobiono w ramach I edycji program? Zmodernizowany został budynek główny Stanicy Harcerskiej, zrewitalizowany został teren przy Stawie Szulca (https://wlkp24.info/staw-szulca-poznania/), zakupiono samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, a także wybudowano kort tenisowy w kompleksie sportowym SP nr 7. Piątym zadaniem realizowanym w tej edycji OBO jest naprawa i przywrócenie sprawności technicznej kolejki wąskotorowej.
II edycja przyniosła zmiany w regulaminie polegające na rozdzieleniu zadań na „duże” tj. do 250 tys. złotych i „małe” tj. do 25 tys. złotych. W kategorii zadań tzw. „dużych” zrealizowana zostanie budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej na Osiedlu Jana Pawła II, rozbudowa ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Poznańskiej do ulicy Strumykowej, a także boiska i trybuny w SP nr 6. Już od września natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 będą korzystać z zamontowanych szafek szkolnych.
W kategorii zadań tzw. „małych” zrealizowane zostaną: „Projekt „OSA”, czyli Ostrowianie Sportowo Aktywni”, „Remont chodnika na ulicy Batorego od ulicy Bema do ulicy Kasprzaka”, budowa zewnętrznej siłowni „Bądź fit jak Lewandowska i Chodakowska” w SP nr 7, remont łazienek według projektu plastycznego uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim „Kolorowe Łazienki dla Pierwszaka”.
Weryfikacją wniosków zajmują się poszczególne wydziały Urzędu Miejskiego. Pod względem formalnym weryfikację przeprowadza Biuro Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.
Źródło: Urząd Miasta