Budowa Ostrów Areny. „Obiekt powstanie do końca roku”

14
6 maja 2019 roku ruszyła budowa hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. W tej chwili trwa wywożenie tzw. nasypu niekontrolowanego. Od przyszłego tygodnia natomiast rozpocznie się wylewanie fundamentów pod budowę hali. Wykonawca wraz z inwestorem zakładają, że do końca tego roku obiekt powstanie i zostanie zamknięty. Początek 2020 roku to prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Do lipca hala ma być gotowa, a przez kolejne dwa miesiące być stopniowo oddawana do użytku.
redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. I na to pieniądze są. A pytam panią prezydent a na drogi, chodniki i na tańsze śmieci w ostrowie pieniędzy nie ma? tak mam to rozumieć?

  • Ale po tych drogach i chodnikach mieszkańcy codziennie chodzą i jeżdżą, potykają się, łamią nogi, czy niszczą sobie samochody na dziurach. To dotyczy ogółu mieszkańców. A ilu z nich rocznie skorzysta z tej hali czy tych nieszczęsnych tężni? To taki niewypał jak te słynne koncerty na dzień kobiet z których korzysta kilkaset kobiet spośród kilkudziesięciu tysięcy mieszkanek. Tyle że te koncerty to grosze przy wydatkach na halę, tężnie, nieszczęsny amfiteatr za 1,5 miliona czy kretyńskie centrum przesiadkowe, za kilka milionów. Szastamy kasą na prawo i lewo, a te najważniejsze bo codzienne potrzeby mieszkańców idą w kąt. Jak u Ruskich, bieda aż piszczy, szczególnie na wsi, ale latają w kosmos, paniska.

 2. Serio????
  Ile lat czekalismy za halą, to ze wy ludzie nie macie zadnych pasji to nigdy nie zrozumiecie fenomenu Beaty Klimek… WKoncu w Ostrowie bede 2 hale stadion za rok caly nowy… No ale wy ludzie siedzący w zapyzialych kamienicach nie majac zadnych amicji niczego nie zrozumiecie… PANI BEATO JEST PANI NASZYM PREZYDENTEM NA LATA! HEJ STAL HEJ HEJ OSTROVIA!!!

  • Serio… Trzydzieści lat niektórzy mieszkańcy czekają na kanalizację i nawierzchnię twardą w miejsce błota na swoich ulicach. Średnio ich interesuje centrum przesiadkowe czy hala widowiskowa do której kolejne miliony trzeba będzie dokładać rok w rok. Ty elo pewnie mieszkasz na osiedlu pani Klimek, na którym wszystkie ulice wygłaskane, nowe drzewa sadzą i jest jedyne rondo na którym zima choinka, a latem klomby kwiatowe. Syty głodnego nie zrozumie. My wolimy czekać aż miasto wreszcie te ulice zrobi jak należy, chodniki, sprawi żeby czysto w nim było i powietrze świeże. Zamiast 30 baniek na halę gdyby tak je na wymianę pieców na nie kopcące, fotowoltaikę dofinansowało ludziom a nie cykało po milionie rocznie. Ale tym trudno się pochwalić, a co innego nowo wyremontowany stadion za ciężkie miliony, na którym 10 razy w roku faceci w śmiesznych kombinezonach na komarkach skręcających w lewo się ścigają przy uciesze gawiedzi, kilkanaście razy faceci w krótkich gatkach grający w wysokiej bo bodaj 4 lidze latają za piłką, a przez większą część roku stadion stoi pusty, tak jest i z tym centrum, tak będzie z halą czy amfiteatrem za 1,5 mln.. To co dziś nazywacie pomnikami Klimek, za kilka lat będzie przekleństwem ze względu na długi i koszty utrzymania. Trzeba być takim elo, żeby tego nie kumać.

 3. A kiedy dziury na skrzyżowaniu drogi z przejazdem kolejowym w okolicy samolotu zostaną usunięte? Bo to chyba trochę mniej kosztuje niż ta hala widowiskowa?

 4. Wiecie co robi ta hala? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest hala na skalę naszych możliwości. Wy wiecie, co my robimy tą halą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!!!
  Boso ale w ostrogach!!!

 5. Właśnie na dokończenie ramy to nie ma . Na rozwiązanie problemów korku na ul. Krotoszyńskiej gdzie ruch tranzytowy z dk36 na dk25 miesza sie z ruchem lokalnym kasy nie ma, a wypadało by ta krzyżówkę powiększyć o jeden pas do skrętu w kierunku Kalisza i po problemie .

  • Akurat drogami Dk36 i DK25 na terenie Ostrowa nasze miasto nie zarządza i ich nie buduje / remontuje. Może co najwyżej dzwonić i słać pisma do Poznania.

 6. Miejsce na tą halę absurdalne! jest tyle miejsc w Ostrowie, aby mogła powstać. Poligon na Grabowskiej!!! Teren do idealny, a tu w ściśku , gdzie nie ma gdzie zaparkować…. Trzeba pomyśleć naprawdę, przecież każdy pawie dojeżdża samochodem na mecze… Jak zwykle durnota w Ostrowie…. Bez pomysłu wydawanie milionów…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick