Brązowy medal i wyróżnienie dla ostrowskich uczniów

1
Podwójny sukces odnieśli Jakub Jędrzejewski i Filip Tomczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie otrzymali wyróżnienie i brązowy medal podczas gali XIII edycji konkursu Młody Wynalazca 2018.

Ogłoszono wyniki XIII edycji konkursu Młody Wynalazca 2018 pod honorowym patronatem Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Wzięli w nim udział Jakub Jędrzejewski i Filip Tomczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, którzy mogą mieć powody do zadowolenia.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Rywalizując ze studentami i zakładami, wywalczyli wyróżnienie w konkursie „Młody Wynalazca 2018” za rozwiązanie „Fuzor-reaktor syntezy termojądrowej”. – Uczniowie za swój projekt otrzymali również brązowy medal Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji Intagr 2018 – mówi dr Paweł Sobczak, opiekun nagrodzonego duetu.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim regularnie biorą udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zajmując wysokie miejsca i często kończąc rywalizację na podium. Niedawno pisaliśmy o ich zwycięstwie w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Inżynierów „Mechatron, a wcześniej m.in. o sukcesie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick