Brakuje szczepionek przeciw żółtaczce typu A dla dzieci

0
Znaczny wzrost szczepień na wirusowe zapalenie wątroby Typu A - żółtaczkę pokarmową odnotował w ciągu ostatniego miesiąca ostrowski sanepid. To pokłosie wzmożonej liczby zachorowań. O ile ze szczepionkami dla dorosłych nie ma problemu dla dzieci ich zabrakło. Dlaczego? Czy mamy się jeszcze czego obawiać? Czy czeka nas kolejna fala zachorowań?

Ostatnie zachorowanie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego odnotowano 3 maja. W sumie leczeniu poddano 23 osoby. Dwie przebywają jeszcze na oddziale zakaźnym w Kaliszu. W ostrowskich szkołach i przedszkolach cały czas obowiązuje podwyższony reżim sanitarny. Dzieci przynoszą własną wodę w butelkach, używają jednorazowych ręczników i myją ręce specjalnym płynem dezynfekującym. I w naszych domach pamiętajmy więc o podstawowych zasadach higieny i dokładnym myciu warzyw i owoców – mówią lekarze.

Więcej na temat żółtaczki i zapobieganiu jej rozprzestrzeniania się dowiedzie się państwo z najnowszego odcinka programu Grunt To Zdrowie. Emisja w niedzielę o 12:40 w Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick