Brakuje rąk do pracy. A czy pracodawcy więcej płacą?

19
Bezrobocie spada rekordowo. W Wielkopolsce jego poziom jest najniższy w całym kraju i wynosi 4,6 proc. W powiecie ostrowskim bezrobotnych jest jeszcze mniej - zaledwie 4 proc. W wielu przypadkach zaczyna brakować rąk do pracy. Czy mamy już do czynienia z tak zwanym rynkiem pracownika? A jeśli tak, to czy pracodawcy płacą wreszcie więcej niż minimalna stawka krajowa? Czekamy na Wasze komentarze.
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. Nie płacą więcej w wręcz przeciwnie wykorzystują do zera bo nie ludzi do pracy zmuszaja do nadgodzin, dawaja dwa razy więcej pracy. Młodzi ludzie przychodzą do pracy do jednej z większych firm w Ostrowie i pracują po 3 dni po czym jak się dowiedzą że mają pracować w weekendy to ich nie widać

 2. Prywaciarze wkoncu udławia się ta kasa. Moja rada to nie dać się okradac strajk wszystkich pracowników i gościu leży i płacze

  • Chodzi o to ze połowe kasy zabiera państwo. Jakos mało który pracodawca jeździ Ferrari. ZUS ponad tysiąc+podatek a emeryture dostaniemy głodowe. Tu trzeba szukać podwyżek. Likwidacja zusu, każdy sam moze sobie odkładac na starosc i ubezpieczyc sie gdzie chce. Zus nie daje nam wyboru.

 3. pracodawcy placa marnie albo bardzo marnie, zazwyczaj proponuja najnizsza stawkę godzinowa na um.zlecenie ale sprytnie mowia, ze mozesz zarobic wiecej,…2 tys ale robiąc 10-20 nadgodzin.Oczywiscie nadgodziny nie sa płatne +50% tylko normalnie, „pod stołem”. Do tego cały czas podkreslaja, ze moga zatrudnic ukraincow a coraz czesciej po prostu ich zatrudniają….
  Lepiej wyjechac na 3 miesiace za granice bozarobi sie tyle co tutaj przez rok….

 4. Facet ale powiedział córka przyjechała się zarejestrować żeby miała ubezpieczenie ona i dziecko. Czyli tylko chodzi o ubezpieczenie. Dobre. Tylko dla ubezpieczenia to takich nie powinni rejestrować . Tu się rejestruje do pracy. Choć tak wiem że jak się samemu nie znajdzie to oni sami nic nie proponują. Ubezpieczyć można się samemu.

 5. Rąk do pracy nie ma, ale maturzystów nie przyjmują. Śmieszne jest to, że wyrażam chęci do pracy ale nikt mnie przyjąć nie chce. Bo po co? Pracownik do połowy września im się nie opłaca? Bez sensu… Nawet nie mam jak zdobyć pracy, wszędzie wymagają DOŚWIADCZENIA.. Może ktoś mnie oświeci i powie, jak zdobyć doświadczenie w wieku 19 lat? Jak nikt mnie nie chce przyjąć to nigdy nie zdobędę wymaganego doświadczenia… ?

 6. Ostrów to mimo dobrej sytuacji na rynku pracy to zadupie,… nie ma poważnych zakładów pracy….a do tego chordy Ukraińców zaniżają pensję !!!

  • Tyle by się utrzymać,zapewnić byt rodzinie,dorobić się czegoś,a zazwyczaj zwykły człowiek produkcji czy tym podobnych sobie dorabiają się tylko chorób.Wszystko idzie do przodu,ceny idą w górę to i zarobki powinny być adekwatne do panującej sytuacji.Niech to brutto stanie się netto z pewnością było by mniej,którzy mają powód do narzekania.A wyzyski zawsze będą niby rąk do pracy nie ma,a nadal pracodawcy używają argumentów na Twoje miejsce jest…Żałosne chcą mieć wydajnego pracownika, to niech nagradzają odpowiednio.

  • Kwota 2 tyś netto za 8godz pracy od poniedziałku do piątku to nieosiągalny święty gral w Ostrowie. Naprawdę uważam, że jak chcę się zatrudnić pracownika który zostanie w firmie, to te 2 tyś netto to takie minium, żeby nie iść do roboty jak za karę.

 7. Maturzyści!!! Jesteście miłe widziani w handlu.. każdy sklep ma swój wyrobiony poziom obsługi wiec doświadczenie nie jest aż tak potrzebne.. natomiast coś za coś.. nie masz doświadczenia to jak można stawiać wysokie wymagania płacowe.. rozumiem zeby to nie był wyzysk i zeby pracodawca płacił sprawiedliwie do wykonanej pracy ale szanowni maturzyści nie wymagajcie pensji kierownika na stanowisku sprzedawcy. Pozdrawiam

 8. pazerny praco-dawca zawsze będzie łupił pracownika, bo ma jakiegoś lachona za żonę, która go wyssa z ostatniej złotówki i nie może nic w tej kwestii nic zrobić tylko ewentualnie rozwód z blacharą, wtedy może pracownicy i on będą normalnie zarabiać, i może zrozumie, że nie może być tym pazernym praco-dawcą

 9. Przecież każdy z Was może założyć działalność i zatrudnić pracownika, a nie narzekać tylko na pracodawców.
  Od 4 lat prowadzę firmę jednoosobową i do każdego 20 miesiąca pracuję na koszty, a przez resztę miesiąca na rodzinę.
  To Państwo jest chore, pracodawca płacąc pracownikowi 2000zł netto musi jeszcze oddać złodziejom 1 346,87 PLN,
  od 1500 netto 982,12 PLN do Państwa….
  Można dużo polemizować na ten temat….

  • Owszem można. Ciekawe tylko gdzie trafią pieniądze jeżeli proporcje się zmienią.
   Od kilku lat jest bardzo zauważalne zróżnicowanie społeczeństwa… i to niesprawiedliwe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick