Brak absolutorium dla prezydent. „To nie jest merytoryczna ocena”

6
Ostatnim prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego, który nie uzyskał od rady miejskiej absolutorium był Jerzy Świątek. Było to aż trzynaście lat temu, w 2005 roku. W następstwie, brak absolutorium okazał się złą wróżbą dla prezydenta Świątka, który starając się o reelekcję przegrał wybory z Radosławem Torzyńskim. Obecna prezydent miasta, nie widzi w braku zaufania rady miejskiej nic złego.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej wydała pozytywną opinię o wykonaniu przez prezydent Ostrowa budżetu miasta w 2017 roku, jak również pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie finansowe oraz informację o stanie mienia. Pozytywną opinię wydała także Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu. Radni nie wzięli tego faktu pod uwagę.

ZOBACZ TEŻ: Jest budżet na halę. Co dalej z BM Slam Stalą?

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Pani Kowalska, po co Pani to szarpanie z tym ostrowskim betonem. Sekuja Panią w klubie PO bo Paduch został namaszczony przez Urbaniaka, władza Pani też nie kocha bo punktuje Pani merytorycznie wszystkie uchybienia. Nie lepiej to siedzieć na uczelni i uczyć nowe pokolenie na czym samorząd polega? I tak nikt nie rozumie o czym Pani mówi bo to Polska przaśna i powiatowa.

  2. Zarzuty nie są merytoryczne? No to zapraszam do przejażdżki kolejką na Piaski, zalane centrum w ostatni poniedziałek to fatamorgana, rolkowisko jest pełne jeżdżących, jak i wiata targowa na Konopnickiej. 450 zł za metr kwadratowy parkingu to tani koszt? A 10mln na drogi to więcej niż 19? Posłuchajcie tego co mówił Kornaszewski i pomyślcie.

  3. Pan Kornaszewski dokonał w pigułce oceny merytorycznej ” zarządzania miastem” przez byłą radną i rzeczniczkę prasową p. Klimek jeszcze na ta chwilę piastująca funkcję prezydenta Ostrowa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick