„Boże Ciało” powraca na ekran Kina Komeda

1
Osiągnął ogromny sukces w Polsce i na świecie. Walczy o Oskara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" z takimi obrazami jak "Parasite" czy "Ból i blask". "Boże Ciało" - najważniejszy do tej pory film Jana Komasy powraca na ekran Kina Komeda. Będzie go można zobaczyć na dwóch seansach 4 i 6 lutego.

„Boże Ciało” (2019)

reż. Jan Komasa

dystryb. Kino Świat


Seanse w Kinie Komeda:

4 lutego – 18:00

6 lutego- 20:30

Film Jana Komasy opowiada opartą na faktach historię Daniela, który bardzo chciał być księdzem, ale drogę do kapłaństwa zagrodził mu wyrok i pobyt w poprawczaku. Gdy na moment wydostał się z więzienia dla nieletnich, dostał od losu szansę, aby głosić Słowo Boże. Nielegalnie. Czy poniósł za to konsekwencje? Czy udało mu się scalić miejscowych parafian pogrążonych w żałobie po wielkiej tragedii? Czy rozwiązał zagadkę tragicznego wypadku?

ZOBACZ TEŻ: Sali im. Pawła Adamowicza nie będzie? W zamian pamiątkowa tablica?

Film jednoznacznie nie odpowiada na żadne z tych pytań, pozostawia natomiast niedopowiedzenie. W rolach głównych świetny Bartosz Bielenia, ale także Aleksandra Konieczna („Ostatnia rodzina”), Eliza Rycembel („Nina”) czy Leszek Lichota („Wataha”).

Film pokazano w Wenecji, skąd ekipa przyjechała z dwiema nagrodami. „Boże Ciało” znalazło się najpierw na shortliście oskarowej, po czym obraz Jana Komasy otrzymał nominację do statuetki w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”. W premierowy weekend w Polsce „Boże Ciało” obejrzało 165 tysięcy widzów. To było najlepsze filmowe otwarcie w polskich kinach po „Polityce” Patryka Vegi. Film obejrzało w polskich kinach 1,4 mln widzów, co plasuje „Boże Ciało” na 8. miejscu najchętniej oglądanych produkcji w 2019 roku. Gdyby spojrzeć na ranking tych rodzimych, to Komasę w 2019 roku wyprzedzili tylko „Misz masz, czyli Kogel Mogel 3” (2,39 mln widzów) oraz „Polityka” (1,89 mln widzów).

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick