Borys Budka nowym szefem PO. Południowa Wielkopolska była jednomyślna

3
Fot. Platforma Obywatelska / flickr.com
Poznaliśmy wstępne wyniki wyborów nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Został nim Borys Budka. To ciągle nieoficjalne wyniki i ostateczny stosunek procentowy może ulec zmianie, ale przewaga w skali kraju jest miażdżąca. W naszym obwodzie głosujący byli jednomyślni. Głosy oddano wyłącznie na Budkę.

W styczniowych wyborach na szefa PO wystartowało czterech kandydatów, którzy chcieli przejąć władzę w partii po Grzegorzu Schetynie. O miano głównodowodzącego największej partii opozycyjnej ubiegali się: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz oraz Bogdan Zdrojewski.

ZOBACZ TEŻ: Krowy w obozowych pasiakach na profilu europosłanki Spurek wywołały burzę

Nadal trwa liczenie głosów w poszczególnych obwodach. Poznaliśmy już jednak pierwsze wstępne wyniki. Jak informują przedstawiciele wielkopolskich struktur na swoim fanpage’u, frekwencja wyniosła 75 proc., co uznano za bardzo dobry wynik. W skali województwa procentowy udział głosów oddanych na poszczególnych kandydatów kształtuje się następująco:

  • Borys Budka – 81,64%
  • Tomasz Siemoniak – 10,72%
  • Bartłomiej Sienkiewicz – 1,91%
  • Bogdan Zdrojewski – 5,73%

Jeszcze dokładniejsze dane poznaliśmy w naszym obwodzie (powiaty: ostrowski, kępiński, ostrzeszowski i krotoszyński). Tutaj podliczono już wszystkie głosy. Frekwencja wyniosła 90 proc., a głosujący byli jednomyślni, popierając Borysa Budkę.

ZOBACZ TEŻ: Radni PiS-u chcą odwołać Marzenę Wodzińską. Czy to działanie polityczne?

Południowa Wielkopolska murem za Borys Budka❗️ 100% 🗳głosujących w obwodzie obejmującym powiaty: ostrowski, kępiński, ostrzeszowski i krotoszyński liczy, że nastanie #NowaPlatforma i #NowaEnergia. A więc czekamy na ostateczny ✌🏻wynik w kraju i Platformo #PObudka❗️ Teraz idziemy po zwycięstwo Małgorzata Kidawa-Błońska w wyborach 🇵🇱prezydenckich❗️#PlatformaWybiera #Ostrów #Krotoszyn #Ostrzeszów #Kępno #Kidawa2020

Opublikowany przez Radnego Jakuba Paducha Sobota, 25 stycznia 2020

Choć oficjalnych wyników partia jeszcze nie podała, z różnych stron już płyną gratulacje dla Budki. Poseł z Czeladzi (województwo śląskie), który w sejmie zasiada trzecią kadencję, w przeszłości pełnił funkcję Ministra Sprawiedliwości (w 2015 roku), a od 2016 roku był wiceprzewodniczącym partii, a od 2019 pełni funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. 41-letni parlamentarzysta już podziękował na Twitterze za poparcie.

Słowa gratulacji popłynęły też z Brukseli od europosłanki z Wielkopolski – byłej premier Ewy Kopacz, która napisała na fanpage’u: „Borys Budka nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej! Energia, pomysł i zaangażowanie to klucz do zwycięstwa. Serdecznie gratuluję i życzę owocnych lat za sterami PO”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. PO pierwsze KOPACZKA nie jest z Wielkopolski, tylko tutaj startowała do Parlamentu UE. Wynik podejrzany, to teraz zamelduje w Brukseli, że Kaczyński maczał w to palce.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick