Bolesne przebudzenie na początek wiosennego grania

0
W weekend na piłkarskie boiska wybiegli po przerwie zimowej piłkarze niższych lig. Choć wszyscy wyczekiwali tego momentu i pierwszej gry o punkty, dla niektórych zespołów z naszego regionu było to bolesne przebudzenie. Wysokie porażki - niektóre w ważnych meczach - mogą rezonować w głowach zawodników przez najbliższe tygodnie.

Za nami pierwsze mecze o punkty w niższych ligach w ramach rundy rewanżowej. Najciekawiej na poziomie IV ligi zapowiadał się mecz Centry Ostrów Wielkopolski z LKS-em Gołuchów. Derby regionu zakończyły się remisem 1:1 po wyrównanej grze obu zespołów i dobrej dyspozycji bramkarzy, którzy szczególnie w końcówce zabłysnęli kilkoma świetnymi interwencjami. Gdyby nie ich dobra dyspozycja, bramek padłoby zdecydowanie więcej, bo okazji ku temu było wystarczająco dużo.

Ciekawie było także w Nowych Skalmierzycach, gdzie tamtejsza Pogoń podjęła Iskrę Szydłowo, wygrywając z wymagającym przeciwnikiem 3:1. Potęgę i dominację zaprezentowała też Victoria Września, która podjęła u siebie Odolanovię Odolanów. Podopieczni Piotra Konstanciaka wrócił do domu z nietęgimi minami, bo porażka 0:6 jest bolesna nawet dla beniaminka. Porażkę odniosła też druga drużyna KKS-u Kalisz, która pojechała walczyć o punkty do Międzychodu w spotkaniu z Wartą.

Przegraną rozpoczęli rywalizację także piłkarze Jaroty Jarocin, którzy w marcu – podobnie, jak pozostałe zespoły III ligi, grupy II – kończy rundę jesienną. Celem jest zajęcie miejsca w pierwszej ósemce, aby w rundzie rewanżowej móc rywalizować w grupie mistrzowskiej. Po porażce 1:3 z Unią Swarzędz ta wizja nieco się oddaliła, ale nie wszystko jeszcze stracone.

Zdecydowanie więcej powodów do radości może mieć zespół Ryszarda Wieczorka. KKS Kalisz wygrał na wyjeździe z Błękitnymi Stargard aż 4:0.

Choć nie było to mecz ligowy, a pucharowy, należy także odnotować rywalizację Warty II Poznań z Polonią Marcinki Kępno. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem “Zielonych” 5:1.

II liga

Błękitni Stargard – KKS Kalisz 0:4

III liga (grupa II)

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 3:1

IV liga (grupa wielkopolska)

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Iskra Szydłowo 3:1
Victoria Września – Odolanovia Odolanów 6:0
Warta Międzychód – KKS 1925 II Kalisz 2:1
Centra Ostrów WielkopolskiLKS Gołuchów 1:1

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick