„Turniej Krecika”, czyli boiskiem zawładnęli młodzi

3
To już kolejna okazja, by młodzi pasjonaci piłki nożnej mogli zagrać mecze pod okiem trenerów, publiczności i powalczyć o miejsce na podium. W sobotę na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbył się turniej Akademii Krecika.

Założeniem Akademii Krecika jest umożliwienie najmłodszym rozwijanie swoich umiejętności i pasji do piłki nożnej, a także profesjonalnie przygotowane i prowadzone treningi w małych miejscowościach, w których dzieci nie mają na to szans. Do akademii może zapisać się każdy w wieku od 4 do 17 lat.

Ppdczas sobotniego turnieju maluchom dzielnie kibicowali rodzice. – To fantastyczna rzecz! Syn się rusza, zawiera nowe znajomości, uczy się determinacji i cierpliwości. Nie siedzi całymi dniami przed telewizorem lub komputerem – powiedziała portalowi wlkp24.info jedna z mam.

Akadmię Krecika wspiera także miasto Ostrów Wielkopolski. – To miasto, które sportem stoi! Chcemy dołożyć coś, dzięki czemu możemy obserwować narodziny nowych, ostrowskich talentów sportowych – stwierdziła Danuta Skrzypczak, kierownik referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Od najmłodszych dowiedzieliśmy się, że Robert Lewandowski ma godnego rywala na boisku. Zdaniem małych piłkarzy to Krzysztof Piątek. Wielu z nich, tak jak Piątek chce grać w lidze włoskiej, ale zamiast A.C. Milanu wolą… Juventus Turyn, w którym gra inny Polak – Wojciech Szczęsny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Wstyd że dzieci muszą grać na takim czymś oczywiście dla Miasta…Pani Prezydent tyle lat i nic się nie zmieniło a dzieci dalej po polach muszą się kopać najgorsze Boiska w Południowej Wielkopolsce !!!!brawo dla trenerów za organizację i za wszystko wstyd dla Miasta że dzieci muszą na sianie grać i trenować …

  2. a jeszcze większy wstyd że w takich strojach i butach a w dodatku za darmo .Gdzie Ostrów przecież powinna być Barcelona , ale podobno na sianie lepsza technika

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick