Bociany wyrzuciły jajo z gniazda [WIDEO]

0
screen z bociany.przygodzice.pl
Bociany z przygodzickiego gniazda wyrzuciły uszkodzone jajo, które Przygoda zniosła na stojąco w nocy z środy na czwartek. Oba bociany opiekują się teraz trzema jajami. Wkrótce wyklują się z nich bociany.

Przygodzickie bociany wyrzuciły z gniazda jedno z jajek. Jak czytamy na forum bociany.przygodzice.pl, było uszkodzone. O północy z 14 na 15 kwietnia Przygoda zniosła czwarte jajko, ale zrobiła to, stojąc. Była to nietypowa pozycja, co odnotowali forumowicze. Jak można się dowiedzieć z ich przekazu, miała ona miejsce pierwszy raz.

“Bociany kilkakrotnie próbowały je przesunąć do środka, ale bez sukcesu i jakby bez przekonania. A zaczął się deszcz… Wreszcie Dziedzic o 0.24 zdecydowanie przetoczył jajo pod siebie, do trójki wcześniejszych, i zaraz je nakrył sobą” – czytamy na fanpage’u przygodzickich bocianów.

W sobotę przed południem Dziedzic wyrzucił najmniejsze i uszkodzone jajo z gniazda. “Było to jajko złożone jako czwarte, 14 kwietnia o 22.59, bardzo nietypowo, bo przez stojącą samicę. Może wtedy uległo uszkodzeniu, może z powodu małej wielkości tak dziwnie zostało złożone” – czytamy dalej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick