BM Slam Stal lepszy od HydroTrucku Radom po nerwowej końcówce

Po tym spotkaniu najwięcej dobrego można powiedzieć o Adrianie Boguckim, środkowym HydroTrucku Radom, który był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem tego meczu, kończąc rywalizację z 23 punktami na koncie i 14 zbiórkami. W zespole BM Slam Stali najskuteczniejszym zawodnikiem został Jay Threatt (11 trafień).

Zanim jednak piłka po raz pierwszy wpadła do kosza, oba zespoły uczciły 24 sekundami ciszy tragiczną śmierć Kobe’ego Bryanta, który zginął w wypadku helikoptera w Kalifornii. Po upamiętnieniu legendy NBA i światowej koszykówki rozpoczął się mecz.

Jako pierwsi punkty zaczęli zdobywać gospodarze, którzy wygrali pierwszą kwartę znaczną przewagą 20:9. Druga także rozpoczęła się po myśli podopiecznych Łukasza Majewskiego, ale tutaj różnica była minimalna – 14:12 i do przerwy 34:21. Po zmianie stron zespół z Radomia odżył i zrozumiał, że nie wszystko stracone. Role się jednak odwróciły, bo gorsze minuty zaczęli odnotowywać gospodarze, przegrywając z HydroTruckiem tę kwartę 9:24. Decydująca część meczu należała jednak do BM Slam Stali, a końcówka była niezwykle nerwowa, bo to goście w końcówce trzeciej kwarty wyszli na prowadzenie 45:43. Niewielka strata okazała się jednak być do odrobienia i udało się to zrobić przy wyniku 53:51. Ostatecznie jednak gospodarze zwyciężyli 59:51.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – HydroTruck Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6)

BM Slam Stal: Jay Threatt 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jarosław Mokros 9, Nikola Jevtović 7, Jakub Garbacz 6, Przemysław Żołnierewicz 5, Filip Dylewicz 5, Darnell Jackson 4, Paulius Dambrauskas 2
HydroTruck: Adrian Bogucki 23 (14 zb), Obie Trotter 12, Carl Lindbom 11, Marcin Piechowicz 4, Wojciech Wątroba 3, Rod Camphor 0 (10 as), Artur Mielczarek 0, Filip Zegzuła 0