Blok przy ul. Malinie w Pleszewie. Kosztował ponad 6 mln

0
Kolejny blok przy ul. Malinie w Pleszewie został oddany do użytku. Burmistrz uroczyście wręczył mieszkańcom klucze do mieszkań. Koszt budowy to ponad 6 mln zł.

Blok przy ul. Malinie 3 w Pleszewie to już piąty wielorodzinny budynek mieszkalny wybudowany na tym terenie przez Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – spółkę samorządu Miasta i Gminy Pleszew. Budowa trwała 1,5 roku, a jej efektem są 33 mieszkania z piwnicami, 13 garażami oraz kotłownią gazową. Lokale oddawane są w stanie deweloperskim. Koszt budowy to 6,2 mln zł.

Podczas uroczystego oddania bloku do użytku nabywcom wręczono klucze do ich nowych  mieszkań.  Kupiliście państwo mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji. Po sąsiedzku są inne bloki, a już niebawem tuż obok powstanie kolejny. By teren Malinia był w całości zagospodarowany, planujemy wybudować jeszcze jeden budynek w miejsce obecnej siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Będzie to obiekt mieszkalny lub użyteczności publicznej – mówił tuż przed wręczeniem kluczy Burmistrz Marian Adamek.

Kolejny blok, który powstaje przy ul. Malinie ma już fundamenty. Usytuowane będą tam 24 mieszkania i 9 garaży. Zakończenie robót przewidywane jest na grudzień 2018 r.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick