Ostrów. Od początku czerwca kupisz bilet w biletomacie

12
Od 1 czerwca można korzystać z biletomatów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Stacjonarne automaty biletowe znajdą się na największych przystankach autobusowych w mieście. Oprócz tego w 50 autobusach zostaną zamontowane biletomaty, które w momencie zakupu będą bilet kasowały.

Od 1 czerwca można korzystać z automatów biletowych zamontowanych przy pięciu największych ostrowskich przystankach autobusowych oraz w 50 autobusach.

Biletomaty stacjonarne powstaną na przystankach autobusowych:
– przy ulicy Głogowskiej,
– przy ulicy Raszkowskie (od strony kościoła pw. św. Antoniego),
– przy Placu 23 Stycznia (na przeciwko hotelu Polonia),
– przy centrum przesiadkowym,
– przy ul. M.Konopnickiej (od strony zieleniaka).

W stacjonarnym automacie biletowym można nabyć kilka biletów nieskasowanych, czy doładować kartę ostrowskiego biletu elektronicznego. W biletomatach zamontowanych w autobusach kupimy bilet już skasowany, czyli tak, jakbyśmy kupili u kierowcy.

Czerwiec będzie okresem przejściowym. W tym czasie kupimy bilet zarówno w biletomacie, jak i u kierowcy. Natomiast od 1 lipca kierowcy będą mieli zakaz sprzedaży biletów pasażerom. Wyjątkiem będą awaryjne sytuacje, jak brak biletomatu w danym autobusie (automatów kasowych zabraknie w autobusach dalekobieżnych i autobusach typu midi (tych mniejszych) bądź awaria urządzenia.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

    • W Ostrowie zawsze wszystko było później, dlatego długie lata na zakupy do sklepów wielkopowierzchniowych i do galerii handlowych ostrowianie musieli jeździć do Kalisza. Tak ze wszystkimi nowościami jest do dziś. Chociaż może nie we wszystkim jesteśmy w ogonie, bo nic nie słyszałem o tężniach w Kaliszu, które mają być w Ostrowie.

  1. Przeprowadzam się do Kalisza. Tam nie ma biletomatów ani kanarów. Komunikacja jest darmowa przynajmniej dla rencistów, emerytów, dzieci i studentów. Tak miało być w Ostrowie. Niestety wybory wygrała Caryca, a nie Mikołajczyk.

    • Za to mamy śmieci po 18 zł. od łebka, baraki dla uczniów podstawówek i puste istniejące szkoły. Ponadto mamy 5-krotnie wyższą opłatę za przekształcenie użyteczności wieczystej we własność niż proponowana ulga przez radnych PiS. Delegację chińskich samorządowców, wizyty Biedronia i cykliczne sesje fotograficzne z Beatą Klimek w roli głównej z każdej możliwej okazji. Aha zapomniałbym o nikomu niepotrzebnym i wydłużającym przejazd w mieście komunikacją miejską centrum przesiadkowym.

  2. Szanowny panie! Chcąc cokolwiek publikować powinien pan nauczyć się podstaw ortografii i poprawnego pisania. Co to za zbitka „w 50-ciu” czy „od 1-szego”? Takie wyrażenia zostały już wielokrotnie obśmiane. A sformułowanie „miesiąc czerwiec” jest o tyle niepoprawne, ,ze przecież każdy wie, iż czerwiec jest … miesiącem. Wystarczyłoby napisać „Czerwiec będzie okresem przejściowym.” I już. Ale no cóż – ma pan braki w wykształceniu.

  3. Jakie to wszystko skomplikowane z tymi biletomatami stacjonarnymi, autobusowymi, a mogło być bez biletomatów ich obsługi, pobierania z nich pieniędzy, serwisu no i wypłat dla kontrolujących korzystających z komunikacji miejskiej. Faktycznie Ostrów to dzięki Carycy progresywne miasto.

  4. Proponuję, by umieścić na Państwa portalu film jak kupuje się bilet w biletomacie znajdującym się w autobusie, jak np zrobił to Kalisz. Wtedy większość osób pozbędzie się wstępnej niechęci i strachu przed skorzystaniem z niego. Proponuję zarówno film jak kupować bilet miejski jak i ten poza granice Ostrowa. Wiele razy słyszałam na przystanku lamenty osób starszych i w średnim wieku, że nie poradzą sobie z obsługą biletomatu, mówiły też, że niejednokrotnie nie mają okularów i nie widzą jak obsłużyć „maszynę”. Może dobrym pomysłem byłoby gdyby w pierwszym tygodniu jeździł jakiś pracownik i zachęcał do kupowania biletów w biletomatach i pokazywał jak to zrobić?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick