Bilans wichury: Zerwany fragment dachu i połamane drzewa [ZDJĘCIA]

1
Fot. fanpage OSP Zduny
Kilkanaście połamanych konarów, powalone drzewa, zablokowane drogi i zerwany fragment dachu ze stodoły. Noc z soboty na niedzielę była bardzo pracowita dla strażaków z południowej Wielkopolski.

Porywisty wiatr, który w sobotę oraz w nocy wiał nad południową częścią Wielkopolski przyniósł wiele szkód. W Ostrowie Wielkopolskim intensywnie padający deszcz spowodował częściowe zalanie mostu krotoszyńskiego, co utrudniało kierowcom przejazd pod nim zarówno w nocy, jak i w niedzielę rano. Strażacy zostali wezwani w okolice ul. Odolanowskiej, gdzie gałąź spadła na jezdnię, a w niedzielę rano interweniowali w Korytach. Tam leżące na jezdni drzewo zatarasowało całą szerokość drogi. Przed południem dyżurny stanowiska kierowania odebrał kolejne zgłoszenie. Tym razem ze Słaborowic. Wysłano tam dwa zastępy, aby usunęły pochylone drzewo, które mogło zagrażać bezpieczeństwu.

Po wczorajszej ulewie został częściowo zalany przejazd pod wiaduktem krotoszyńskim w Ostrowie Wielkopolskim. W niedzielę rano mogli się o tym przekonać kierowcy, jadący do pracy.- – -Fot. Pan Tomasz

Opublikowany przez wlkp24.info Sobota, 9 marca 2019

Na terenie powiatu ostrzeszowskiego strażacy zostali wezwani do powalonych na drogi konarów w Marcinkach, Muchach oraz Pisarzowicach. Oprócz tego interweniowali także w Bukownicy, gdzie musieli ugasić palące się trociny.

Strażacy z Krotoszyna wyjeżdżali w nocy dwukrotnie. Oba wezwania dotyczyły leżących na drodze konarów drzew. Ich zadaniem było udrożnienie przejazdu. – Jeśli chodzi o budynki mieszkalne czy gospodarcze, to nie doszło do żadnych zniszczeń ani uszkodzeń – mówi dyżurny stanowiska kierowania PSP w Krotoszynie.

Zdarzenie 10/2019Godzina 1:21 – wyjazd GBA do powalonego drzewa na trasie Zduny-Krotoszyn. Działania trwały około 25 minut.

Opublikowany przez OSP Zduny Niedziela, 10 marca 2019

Najpoważniejsze wezwanie otrzymali minionej nocy strażacy z Jarocina. Dotyczyło ono zerwanego fragmentu dachu stodoły w jednym z gospodarstw rolnych w Stęgoszy (powiat jarociński). – Wiatr zerwał około dwóch metrów kwadratowych poszycia, a deszcz zaczął zalewać . Strażacy zabezpieczyli zgromadzone w budynku płody rolne zakładając na zerwany fragment dachu plandekę – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Oprócz tego na terenie powiatu strażacy kilkukrotnie interweniowali w związku z wezwaniami do usunięcia wiatrołomów i odblokowania dróg.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Na tej ulicy to nawet bez żadnej ulewy już przejechać powoli nie idzie ze względu na zapadające się tory obok samolotu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick