Bigi z szansą na nowe życie. Ogromne zainteresowanie suczką porzuconą w lesie

1
Była przywiązana do drzewa i miała skrępowane łapy. Suczka Bigi w czwartek trafiła do ostrowskiego schroniska, gdzie przechodzi okres kwarantanny. - Jest zdrowa, radosna i czeka na nowy dom - powiedziała nam w poniedziałek Agnieszka Nowicka, kierownik placówki.

Pieska znaleziono w Wielowsi pod Ostrowem Wielkopolskim.

– Świadek całego zdarzenia słyszał szczekającą suczkę już w środę, jednak dopiero skomlenie następnego dnia skłoniło go do przeszukania pobliskiego terenu. Pies był przywiązany do drzewa i miał skrępowane tylne łapy – dodaje Agnieszka Nowicka, kierowniczka ostrowskiego schroniska, do którego trafiła Bigi i gdzie przechodzić będzie dwutygodniowy okres kwarantanny.

– Jest bardzo duże zainteresowanie tym pieskiem, otrzymujemy telefony z całej Polski i nie tylko. Dzwoniła nawet pani z Liverpoolu, która niedługo będzie w Polsce i chciałaby adoptować tego właśnie psa. Bigi cieszy się ogromną popularnością, ale jak wszystkim powtarzam, w naszym schronisku mamy około 190 psów, które także czekają na nowy dom i rodziny zastępcze – kończy Nowicka.

Całą sprawę bada policja.

– Przesłuchiwany jest podejrzany i świadkowie. Nic więcej w tej chwili nie możemy powiedzieć. Sprawcy grozi wyrok w zawieszeniu i kara grzywny – powiedziała rzecznik ostrowskiej policji – Małgorzata Łusiak.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick