Bieg i koncert. Szykują się spore utrudnienia dla kierowców

0
Fot. Google Maps
16 czerwca będzie trudnym dniem dla kierowców przejeżdżających przez Kalisz i Dobrzycę. Szykują się spore utrudnienia. Kilka ulic zostanie zamkniętych, a wszystko w związku z imprezami sportowymi, które zaplanowano na tego dnia.

W Dobrzycy odbędą się XVIII Ogólnopolskie Wyścigi Kolarskie im. Stanisława Mikołajczyka oraz XVIII Biegi Mikołajczykowskie. Oznacza to, że centrum Dobrzycy będzie niedostępne dla ruchu samochodowego. Utrudnienia potrwają od 9.00 do 14.30. W tym czasie będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu, a auta mają być kierowane na inne drogi, w celu ominięcia ścisłego centrum. W zamkniętej strefie obowiązywać będzie także zakaz parkowania.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Zmiana organizacji ruchu w Dobrzycy:

Fot. powiatpleszewski.pl

Podobna sytuacja czeka mieszkańców Kalisza i kierowców przejeżdżających przez to miasto. Tutaj jednak zamiast imprez sportowych odbędzie się koncert plenerowy na placu Wojciecha Bogusławskiego w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Działań Ulicznych „La Strada”. Część śródmieścia zostanie wyłączona z ruchu w ramach organizacji tej imprezy.

Na placu Wojciecha Bogusławskiego będzie obowiązywał całkowity zakaz parkowania od 14 czerwca (godz. 20.00) do 17 czerwca (godz. 10.00). W sobotę 16 czerwca, a więc w dniu koncertu (15.30 – 23.00), rozpocznie obowiązywać całkowity zakaz poruszania się po nim pojazdów kołowych (wyjazd w stronę Mostu Trybunalskiego). Także na Alei Wolności trzeba się liczyć z utrudnieniami. Na odcinku od Sądu Rejonowego do ulicy Bankowej będzie obowiązywał zakaz parkowania (od 18.00 do 24.00).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick