Najstarsza księga i jej interpretacje. Trwa IV Konferencja Biblijna

0
To jedna z najstarszych ksiąg świata, niezwykle opasły tom przypowieści, proroctw i historycznych źródeł. Przetłumaczona została na niemal wszystkie języki świata, ale wciąż pozostawia szerokie pole interpretacji szczególnie dla naukowców. Mowa o Biblii, bo w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się dziś IV Konferencja Biblijna.

W spotkaniu biorą w niej udział uznani badacze z prestiżowych ośrodków akademickich w całej Europie. O Biblii dyskutuje się w naprawdę szerokim kontekście. Przede wszystkim naukowcy skupiają się na tłumaczeniu poszczególnych słów.

Jednym z ciekawszych wykładów był ten o apokalipsie, czyli utworze biblijnym, który jest jednym z najczęściej powtarzanych i analizowanych motywów, nawet w popkulturze. Tematy, które poruszano to także m.in. „Czy szatan będzie zbawiony?”, „Semityzm w grece Nowego Testamentu” czy „Biblijne podstawy europejskiej kultury politycznej”.

Jeszcze jutro od godziny 7:30 w ostrowskim Forum Synagoga wysłuchać będzie można cyklu wykładów. Prelegentami będą nie tylko badacze z Polski, ale w znacznej mierze z zagranicy. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych. Ostatni wykład zaplanowano na godzinę 11:10.

Krótka relacja z pierwszego dnia Konferencji w dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick