Białe Tygrysy z sukcesem w pucharze

2
Świetny występ w Pucharze Polski rangi P2 - Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 zanotowali reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy w historii startów w Pucharach Polski taekwondo olimpijskiego zawodnicy Białych Tygrysów mogli świętować zajęcie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów.

W tej kategorii złote medale wywalczyły Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik, srebrny krążek padł łupem Marty Hojak, a z brązem wróciły Weronika Szymańska, Katarzyna Półrolniczak i Weronika Kaik. Bardzo dobrze zaprezentowali się również kadeci jarocińskiego klubu, którzy wrócili z dwoma srebrnymi medalami Natalii Wosiek i Patryka Naskręskiego oraz dwoma brązowymi krążkami wywalczonymi przez siostry – bliźniaczki, Joannę i Aleksandrę Szymczak.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Pucharu Polski rangi P2 – Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017, rozgrywanej po raz pierwszy w Nowym Sączu, wystartowało około 500 zawodniczek i zawodników z trzech państw: Słowacji, Ukrainy i Polski, rywalizujących z czterech kategoriach wiekowych – młodzieżowcu, juniorze, kadeci i młodziku. Klub Białe Tygrysy Jarocin wystawił tym razem jedenastoosobowy team złożony wyłącznie z juniorów i kadetów.

Na największe brawa zasłużyły oczywiście złote medalistki, juniorki Zuzanna Kaczmarek i Martyny Stasik. Dla Zuzanny był to zarazem ostatni start w kategorii juniorów, gdyż już w następnym Pucharze Polski rozgrywanym na początku grudnia zadebiutuje w rywalizacji młodzieżowców. Także dla Martyny był to niezwykle ważny sprawdzian, gdyż był to jej ostatni występ przed wylotem na Cypr, na Mistrzostwa Europu Juniorów. Z grona srebrnych medalistów powrót do bardzo dobrej formy zanotowała juniorka Marta Hojak, która m. in. pokonała wysoko rywalkę, z którą przegrała podczas Mistrzostw Polski. Udanie zaprezentowali się również kadeci Natalia Wosiek i Patryk Naskręski, którzy tym startem zakończyli występy w tej kategorii wiekowej. Szczególnie zadowolony może być Patryk, „rodzynek” w jarocińskiej ekipie, dla którego był to pierwszy medal w imprezie rangi Pucharu Polski P2.

Z brązowych krążków cieszyć się mogą juniorki Weronika Kaik, Katarzyna Półrolniczak, Weronika Szymańska oraz kadetki Aleksandra i Joanna Szymczak. Z grona juniorek ostatni raz w tej kategorii wiekowej startowała Weronika Kaik, która podobni jak koleżanka klubowa Zuzanna Kaczmarek, będzie już od następnego występu rywalizować wśród młodzieżowców. Historyczne medale zdobyły natomiast Weronika Szymańska, która wywalczyła pierwszy medal w Pucharze Polski P2 oraz siostry – bliźniaczki Joanna i Aleksandra, dla których były to pierwsze zdobycze medalowe po zmianie barw klubowych. Z medalu cieszyć się mogła również Katarzyna Półrolniczak, debiutująca w nowej dla siebie kategorii wagowej. Tym razem bez zdobyczy medalowej do Jarocina wróciła natomiast Maria Gęstwa.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick