Biała Niedziela z sukcesem. Problem pozostał

0
Kilkudziesięciu mieszkańców powiatu jarocińskiego skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach Białej Niedzieli w tamtejszym szpitalu. Była to pierwsza od wielu lata taka akcja organizowana przez placówkę. Warto jednak dodać, że jarocińska lecznica zmaga się również protestem ratowników medycznych, którzy złożyli wypowiedzenia umowy o pracę.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 10:00. Dla chętnych przygotowano badania laboratoryjne ( MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu ), badania EKG wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultacje z prof. Jackiem Piątkiem, który oceniał ryzyko wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych. Panie miały okazję do zrobienia badania cytologicznego, diagnozującego raka szyjki macicy. Chętni mogli skorzystać z porad dietetyka.

W „Białej niedzieli ” wzięła udział Państwowa Inspekcja Sanitarno – Epidemiologiczna z Jarocina, która wesprze akcję w zakresie profilaktyki zakażeń HIV/AIDS oraz uzależnień od tytoniu, alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

To pierwsza od wielu lata taka akcja profilaktyczna dla mieszkańców organizowana przez nasz szpital. Mamy nadzieję, że dzięki tym badaniom pomożemy naszym mieszkańcom w dbaniu o ich zdrowie – podkreśla Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Na początku czerwca niemal wszyscy ratownicy medyczni z jarocińskiego szpitala powiatowego złożyli wypowiedzenia z pracy. To efekt braku porozumienia po majowych protestach tej grupy zawodowej. Ratownicy domagają się podwyżek i odwołania dotychczasowego kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Dyrekcja szpitala zapewnia, że nie ma powodów do obaw i że z ratownikami medycznymi do porozumienia dojdzie.

Ratownicy zwalniają się z pracy. Złożyli wypowiedzenia

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick