Bezwzględny wyrok dla zabójcy dobermana. Kilka miesięcy spędzi za kratkami

6
Sąd skazał mężczyznę, który w 2015 roku dosłownie zostawił swojego psa na pewną śmierć w lesie w Zielonej Łące w powiecie pleszewskim. Wówczas 28-latek został namierzony, a całą sprawę nagłośniło Kaliskie Stowarzyszenie Help-Animals. Stowarzyszenie wyznaczyło nagrodę w wysokości 1000 złotych za wskazanie sprawcy tego czynu, a niemiecka fundacja Dobermann Nothilfe eV nawet 10 tys. zł.

Przypomnijmy. Wiosną 2015 roku 28-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego wystawił swojego dobermana w lesie na pewną śmierć. Zagłodzony, spragniony i skrępowany pies sporych rozmiarów stracił życie w męczarniach. Właściciela psa poszukiwano, by pociągnąć go do odpowiedzialności. Reporterka TV Proart Magdalena Wojciechowska rozmawiała z ustalonym oficjalnie sprawcą tego psiego horroru. Usłyszała z ust właściciela psa: „- Moje dzieci są zaczepiane w drodze do szkoły. Różni ludzie podjeżdżają pod mój dom i rzucają wyzwiskami.” Już wtedy było jasne, że mężczyzna, który dopuścił się zabójstwa swojego czworonoga nie ma skrupułów.

Sprawa trafiła na wokandę. W 2016 roku zapadł wyrok, który skazywał mężczyznę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakaz posiadania zwierząt również przez okres trzech lat i zobowiązał do wpłaty przez oskarżonego nawiązki w wysokości 700 złotych na rzecz Kaliskiego Stowarzyszenia Help-Animals.

Sąd Najwyższy w wyniku apelacji uchylił wyrok i sprawę rozpatrzono ponownie. Zapadł kolejny, surowszy wyrok. Mężczyzna trafi do więzienia bezwzględnie na 8 miesięcy, zwierząt nie może posiadać przez 7 lat, obowiązek wpłaty nawiązki na rzecz „Help-Animals” podtrzymano. Wyrok jest nieprawomocny.

O sprawie informowaliśmy tutaj:

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/11505,tylko-u-nas-rozmowa-z-wlascicielem-zabitego-dobermana.html

http://archiwum.wlkp24.info/aktualnosci/11480,10-000-zl-za-wskazanie-zabojcy-psa.html

Foto: archiwum Kaliskiego Stowarzyszenia „Help-Animals”

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick