Bezpłatne porady notarialne już w najbliższą sobotę

1
W sobotę 27 listopada w godz. 10-16 już po raz 12. notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych – na czacie i podczas streamingu. Temat tegorocznej edycji brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. Nie ogranicza on wachlarza pytań, jakie można zadać notariuszom. W ostatnią sobotę listopada będą oni służyć wsparciem we wszystkich sprawach, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej.

W kancelarii przy ul. Kaliskiej 23, dyżurować będzie kilku notariuszy, którzy będą do dyspozycji w wyżej wymienionych godzinach, pod numerem telefonu: 61 669 81 89. Notariuszem koordynującym akcję w naszym regionie jest Jakub Królak, z którym rozmawiamy o najbliższej edycji Dni Otwartych Notariatu.

Czym jest Dzień Otwarty Notariatu?
– Dzień Otwarty Notariatu to dzień w którym notariusze udzielają bezpłatnych informacji prawnych telefonicznie oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych – na czacie i podczas streamingu.

Kiedy odbywa się Dzień Otwarty Notariatu?
– Dzień Otwarty Notariatu odbywa się od 12 lat, w każdą ostatnią sobotę listopada. W tym roku przypada to 27 listopada w godzinach 10-16.

Jaki jest cel Dnia Otwartego Notariatu?
– Jego celem, jest edukacja prawna. – Z codziennej praktyki notarialnej wynika, że osobom przychodzącym do kancelarii notarialnych bardzo często brakuje podstawowej wiedzy prawnej. Dlatego notariusze za jedno z ważniejszych swoich zadań uznają edukowanie społeczeństwa w zakresie tych obszarów prawa, które należą do ich kompetencji, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii.

O co możemy zapytać w czasie Dnia Otwartego Notariatu?
– Notariusza kojarzymy zazwyczaj z czynnościami, które wymagają formy aktu notarialnego, jak np. kupno i sprzedaż nieruchomości. Tymczasem dla wielu spraw nawet jeśli nie trzeba, to zdecydowanie warto rozważyć konsultację z notariuszem i formę aktu notarialnego – np. dla testamentu, umowy pożyczki, umowy działu spadku czy umowy podziału majątku wspólnego po rozwodzie. Notariusz pomoże nam lepiej zabezpieczyć nasz majątek oraz uchroni przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji prawnych.

Jaki jest temat tegorocznej edycji?
– Temat tegorocznej edycji brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”. Nie ogranicza on wachlarza pytań, jakie można zadać notariuszom. Notariusze będą służyć wsparciem we wszystkich sprawach, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej. Najczęściej zadawane pytania dotyczą niezmiennie szeroko pojętych spraw majątkowych, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie jednak liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick