Bezpieczna droga do szkoły z sierżantem Pyrkiem

1
W poniedziałek zainaugurowano nowy rok szkolny. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała ostrowska policja. Najmłodszymi natomiast zajmował się sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej policji. Sierż. Pyrek szczególnie dbał o bezpieczeństwo najmłodszych pomagając im przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy i tłumacząc, jak odpowiednio zachowywać się na drodze.

Jak co roku policjanci ostrowskiej komendy uczestniczą w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły”. Służbą patrolową zostały objęte szkoły na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci ruchu drogowego, dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji pełnią wzmożoną służbę w rejonach dróg dojazdowych do szkół i przedszkoli, gdzie nadzorują przestrzeganie przez uczestników zasad ruchu drogowego.

Kontrolują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych i przestrzegania przez nich ograniczeń prędkości jazdy obowiązujących w okolicy placówek edukacyjnych. Zadaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

W tym ważnym dla najmłodszych dniu, obecny był również sierż. Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji. Sierż. Pyrek pomagał najmłodszym przejść bezpiecznie na drugą stronę ulicy oraz życzył bezpiecznej podróży do szkoły i powrotu do domu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick