„Bezpartyjny” Patryk Jędrowiak kandydatem na burmistrza Ostrzeszowa

11
Znamy kolejnego kandydata na burmistrza Ostrzeszowa w najbliższysz wyborach. Został nim Patryk Jędrowiak, dotychczasowy radny, który wystartuje spod szyldu Bezpartyjnych.

Patryk Jędrowiak został trzecim kandydatem na burmistrza Ostrzeszowa. Poszerzył tym samym listę osób ubiegających się o najważniejsze stanowisko w gminie. – To jest kontynuacja pracy, jaką wykonuję w bieżącej kadencji. Do poprzednich wyborów startowały dwa komitety bezpartyjne w Ostrzeszowie i teraz postanowiliśmy połączyć siły. Efektem tego jest nie tylko wspólny kandydat na burmistrza, ale także lista osób startujących na radnych zarówno do gminy, jak i powiatu – mówi Jędrowiak.

 

Jak zaznacza, o programie wyborczym nie mówi, ponieważ nie został ogłoszony jeszcze termin wyborów i nie chce złamać prawa. Chętnie przedstawia jednak, jak mógłby wyglądać Ostrzeszów, kiedy wygra wybory. – Miasto, które mi się marzy to takie, w którym jest zdecydowanie więcej miejsc w żłobkach, bo obecnie mamy ich tylko 25. Uważam, że są możliwości, by tę liczbę zwiększyć do 100. Pozwoliłoby to kobietom wrócić na rynek pracy. Kolejny problem pojawia się, kiedy miejsca w żłobkach nie ma, a dziadkowie nie żyją. Wtedy rodzice często są postawieni pod ścianą. Ważny jest dla mnie także szacunek dla publicznego pieniądza. Mam na myśli budowę szkoły, który miała kosztować 12 mln zł, a teraz jest mowa o 30 mln zł. Jeśli chodzi o seniorów, to chciałbym ułatwić dostęp do programu „Złota rączka”, a w przypadku młodych i zdolnych mieszkańców, stworzyć pole do współpracy i wykorzystania ich potencjału, a nie tylko chwalenia się ich osiągnięciami, nie zauważając ich drogi kariery – wymienia kandydat na burmistrza.

Jak uważa, nie tylko wprowadza nową jakość i spojrzenie na problemy, ale wysoko też ocenia swoje szanse na zwycięstwo. – Chcę poszerzyć ofertę wyboru mieszkańcom, ponieważ dwóch kandydatów to za mało, a miasto i gmina potrzebują nowego spojrzenia – wyjaśnia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Bezpartyjne były działacz SLD, RUCHU PALIKOTA i Towarzysza Siwca . Bezpartyjny brzmi jak dowcip . Wieczny student , który do tej pory nigdzie nie pracował . Specjalista od Turcji chce wprowadzić drugi Istambuł w Ostrzeszowie . Dotychczas nic nie pokazał poza kłótniami . A teraz obiecali każdemu .

  2. Brak doświadczenia zawodowego. Obecnie bezpartyjny, w 2014 roku komitet Razem dla gmin, w 2010 roku Sojusz Lewicy Demokratycznej. Co wybory nowy szyld. Wcześniej tworzyli jeszcze Europę Plus i Ruch Palikota w Ostrzeszowie hehe. Ludzie się nie nabiorą na te sztuczki marketingu politycznego. Ostrzeszów potrzebuje doświadczonego menegera

  3. Doświadczenie samorządowe, jakiego można tylko pozazdrościć, a do tego świeże spojrzenie na problemy miasta, mnóstwo pomysłów, energia i wizja. Jest wiele miast, które wyszły z „marazmu” dzięki temu, że nie bały się postawić na młodego burmistrza. Spójrzmy na kwitnący Gostyń i zastanówmy się czy nie wolelibyśmy pójść tą drogą.

  4. Wytykanie działania podczas kampanii różnych partii politycznych jest dość zabawnym sposobem oczerniania. A gdzie miałby zbierać doświadczenie polityczne? Przed telewizorem? Dla mnie to plus, że się angażował….Bezpartyjny nie oznacza „bez poglądów”.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick