"Betlejem polskie" Lucjana Rydla już w niedzielę [zaproszenie]

0

„Betlejem Polskie” Lucjana Rydla odegrane po raz pierwszy we Lwowie w 1904 roku jako wielkie wydarzenie nie tylko kulturalne, ale i patriotyczne to nadal spore wyzwanie dla aktorów na całym świecie. Sztukę zgłębili i postanowili odegrać aktorzy-amatorzy z grupy teatralnej „Łzy Feniksa” z Przygodzic i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”.

Ponad 50 artystów zrzeszonych w grupie teatralnej „Łzy Feniksa” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach i tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice” po raz drugi odegrają serię widowiska jasełkowego autorstwa Lucjana Rydla. Widowisko zinterpretowano nie tylko pod kątem aktorskim, ale i muzycznym oraz tanecznym. W ubiegłym roku zaledwie kilka spektakli przyciągnęło ogromną publikę.

Pierwszy w tym roku występ młodzi aktorzy dadzą już w najbliższą niedzielę 8 stycznia o godzinie 17:00 w sali wiejskiej w Topoli Wielkiej. Wstęp jest wolny. Spotkanie będzie miało charakter charytatywny, podczas spektaklu będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na nowotwór mamy jednej z aktorek – podopiecznej grupy teatralnej „Łzy Feniksa”.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick