Benedykt Kunicki w białostockiej Alei Bluesa

1
Organizuje Jimiway Blues Festival w Ostrowie Wielkopolskim, jego tabliczka pojawiła się w Alei Bluesa. Benedykt Kunicki wyróżniony w Białymstoku. Uroczyste odsłonięcie tabliczek pamiątkowych zbiegło się z Polskim Dniem Bluesa. Do 50 osób, które związane są z promowaniem tego gatunku w kraju nad Wisłą oprócz Kunickiego dołączyli: gitarzysta Grzegorz Kapołka, białostoczanie Tomasz Kamiński i Robert Panas oraz nieżyjący mistrzowie bluesa Wojciech Skowroński a także Andrzej Pluszcz.

Odsłonięcie tablic odbyło się w ramach obchodów Polskiego Dnia Bluesa organizowanego co roku w rocznicę urodzin B.B. Kinga, która przypada 16 września.

Warto kultywować muzyczne tradycje Białegostoku, chociażby uczestnicząc w wydarzeniach związanych z Polskim Dniem Bluesa – mówi oficjalnemu portalowi www.białystok.pl zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To właśnie u nas organizowany jest najstarszy w kraju festiwal bluesowy – „Jesień z Bluesem”. I to właśnie Białystok, jako pierwsze miasto w Polsce, zdecydował się uhonorować ten gatunek muzyczny tworząc Aleję Bluesa.

Benedykt Kunicki to prezes Stowarzyszenia Jimiway -Towarzystwo Adoracji Bluesa i Rocka ’70. To także jeden z twórców oraz dyrektor Jimiway Blues Festival.  26. edycja imprezy rusza już 19 października. Wśród gwiazd są: Kenny Neal, Duke Robillard oraz Anthony Gomes.

Benedykt Kunicki – prezes Stowarzyszenia TABiR 70 – dyrektor Jimiway Blues Festival

fot. Marcin Jakowiak, UM Białystok; Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick