Będzie wiało! Nawet do 100 km/h. Jest ostrzeżenie meteo drugiego stopnia

0
screen ze stron IMGW
IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem w porywach osiągającym lokalnie prędkość nawet 100 km/h. Komunikat ma obowiązywać od niedzieli (godz. 19.00) do poniedziałku do (godz. 20.00).

Zapowiada się prawdziwa wichura. Jak wynika z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej od niedzieli (godz. 19.00) do poniedziałku (godz. 20.00) może wiać w porywach do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h. Średnia prędkość wiatru może wynieść natomiast od 30 do 45 km/h.

CZYTAJ: Agrounia na wojnie z siecią marketów. „To niemieckie ziemniaki sprzedawane jako polskie”

Z komunikatu instytutu wynika, że w nocy wiatr nadejdzie z kierunku południowego i południowo-zachodniego. W dzień powieje z południowego-zachodu i zachodu. Najsilniejszy może być o poranku i po południu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane niemal dla całego kraju. Przez najbliższe kilkadziesiąt godzin nigdzie nie będzie spokojnie. Najsilniej ma wiać jednak w górach. Dla Karkonoszy i Bieszczad wydano trzeci – najwyższy stopień ostrzegawczy.

Niewykluczone, że komunikat zostanie przedłużony.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick