Będzie wiało. IMGW znów ostrzega!

0
Fot. IMGW
Środowe zjawiska atmosferyczne dały się we znaki zwłaszcza na terenie powiatu ostrowskiego. Strażacy przez kilka godzin usuwali skutki nawałnicy, która przeszła w regionie. Kilkanaście minut wystarczyło, by wiatr powyrywał drzewa z korzeniami i pozrywał dachy z budynków mieszkalnych. IMGW wydało czwartkowe ostrzeżenie pierwszego stopnia - dziś znów będzie wiało i to nawet do 80km/h.

CZYTAJ: Powiat ostrowski z zalaniami i powalonymi drzewami. W pozostałych powiatach spokojnie

Środowe popołudnie i wieczór nie należały do spokojnych zwłaszcza na terenie powiatu ostrowskiego. Kilkanaście minut ulewy i silnych porywów wiatru wystarczyło, by na ulicy można było znaleźć powalone drzewa, uszkodzone budynki i pozalewane ulice. Strażacy z ostrowskiej komendy pracowali do wieczora, a do pracy wzywani byli także mundurowi z dyżurów domowych.

Czwartkowa pogoda także nie będzie należała do spokojnych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla m.in. południowej Wielkopolski. Silny wiatr w porywach ma osiągać prędkość do 80km/h. Żółty alert będzie obowiązywał od godziny 11.00 do 18.00.

Fot. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick